ପୁଣି ଏରସମାରୁ କେନ୍ଦ୍ର ଉପରେ ବର୍ଷିଲ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ! ଦୁର୍ବିପାକ ସମୟରେ ଓଡ଼ିଶାକୁ ଅବହେଳା କରାଯାଉଛି, ଭୋଟ ସମୟରେ ଡେରା ପକାଇଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ନେତା

409

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ଚତୁର୍ଥ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ନିର୍ବାଚନ ଯେତିକି ପାଖେଇ ଆସୁଛି ତିନି ପ୍ରମୁଖ ଦଳର ପ୍ରଚାର ମଧ୍ୟ ସେହିପରି ଜୋରଦାର ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ତେବେ ଏଥିରୁ ବାଦ ପଡ଼ିନାହାନ୍ତି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତୀ । ପଂଚମ ଥର ପାଇଁ ରାଜ୍ୟର କମାଣ ସମ୍ଭାଳିବା ପାଇଁ ମାରାଥନ ପ୍ରଚାର କରୁଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ । ଆଜି ଜଗତସିଂହପୁର ଏରସମାର ଏକ ନିର୍ବର୍ାଚନୀ ସଭାରେ ଯୋଗଦେଇଛନ୍ତି । ଏଠାରୁ ପୁଣି ଥରେ କେନ୍ଦ୍ର ଉପରେ ବର୍ଷିଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ।

ନବୀନ କହିଛନ୍ତି, ଏରସମା ଆସିରେ ୧୯୯୯ ମହାବାତ୍ୟା କଥା ମନକୁ ଆସିଯାଏ । ୧୯୯୯ ମହାବାତ୍ୟାରେ ସବୁ ଛାରଖାର ହୋଇଯାଇଥିଲା । ଏରସମା ସବୁଠାରୁ ଜୀବନର ବଡ଼ ଦୁଃଖଦ ଅନୁଭୂତି । ୧୯୯୯ ମହାବାତ୍ୟା ଭଳି ପ୍ରାକୃତିକ ଦୁର୍ବିପାକ ସମୟରେ କେନ୍ଦ୍ର ଓଡ଼ିଶାକୁ ଅବହେଳା କରୁଛି। ଭୋଟ୍ ସମୟରେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ନେତାମାନେ ଆସି ଭୋଟ୍ ମାଗୁଛନ୍ତି । ରାଜ୍ୟବାସୀ ଏହାର ଜବାବ ଦେବେ । ମୋତେ ଆଶୀର୍ବାଦ କରନ୍ତୁ ଓ ଶଙ୍ଖ ଚିହ୍ନରେ ଭୋଟ୍ ଦେବାପାଇଁ ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ନିକଟରେ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି । ସାଂସଦ ପ୍ରାର୍ଥୀ ରାଜଶ୍ରୀ ମଲ୍ଲିକ ଓ ବିଧାୟକ ପ୍ରାର୍ଥୀ ରଘୁନନ୍ଦନ ଦାସଙ୍କୁ ଭୋଟ୍ ଦେଇ ଜୟଯୁକ୍ତ କରିବାକୁ ସେ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି।

ତେବେ ଏଠାରେ ପୁଣି କାଳିଆ ଯୋଜନା ବିଷୟରେ ବଖାଣିଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ । ‘କାଳିଆ’ ଯୋଜନାରେ ୪୦ ଲକ୍ଷ ଚାଷୀ ଉପକୃତ ହେଲେଣି । ହେଲେ କେନ୍ଦ୍ରର ବିଜେପି ସରକାର ଏହି ଯୋଜନାକୁ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ଚକ୍ରାନ୍ତ କରୁଛି । ମୁଁ ଥିବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ‘କାଳିଆ’କୁ କେହି ବନ୍ଦ କରିପାରିବେ ନାହିଁ ବୋଲି ଦମ୍ଭୋକ୍ତି ପ୍ରକାଶ କରିବା ସହ ବିଜେଡି ପୁନର୍ବାର କ୍ଷମତାକୁ ଆସିଲେ ସରକାର ଗଢିବାର ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ହିଁ କାଳିଆର ଦୁଇ କିସ୍ତିର ଟଙ୍କା ଚାଷୀଙ୍କୁ ମିଳିବ ବୋଲି

Comments are closed.