ଯେବେ କଥା ଉଠେ ବଲିଉଡର ଆଉ ସେ ପୁଣି କିଛି ନାମୀଦାମୀ କଳାକାରଙ୍କ ପିଲାଙ୍କ ସଂପର୍କରେ, ଯେଉଁମାନେ କି ସିନେମା ଜଗତରେ ନିଜ ବାପାଙ୍କ ଭଳି ନାଁ କମାଇବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି । ତେବେ ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଥମେ ଦୁଇ ଜଣ ଅଭିନେତାଙ୍କ କଥା ଉଠିଥାଏ । ସେ ହେଲେ ଉଦୟ ଚୋପ୍ରା ଏବଂ ଆଭିଷେକ ବଚ୍ଚନ । ଯଦିଓ ଅଭିଷେକ ଅନେକ ହିଟ୍ ସିନେମା କରିଛନ୍ତି ମାତ୍ର ବାପାଙ୍କ ଭଳି ସୁପରଷ୍ଟାର ହେବା ବିଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି । ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ତାଲିକାରେ ଯୋଡି ହୋଇଯାଇଛି ଅନେକ ନୂଆ ଚେହେରା । ଯେଉଁମାନେ କି ସିନେମା ସହ ଜଡିତ ଥିଲେ ମଧ୍ୟ ବଲିଉଡରେ ନିଜର ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସ୍ଥାନ ସୃଷ୍ଟି କରିବାରେ ହୋଇଛନ୍ତି ବିଫଳ । ଆସନ୍ତୁ ସେମାନଙ୍କ ଉପରେ ଟିକେ ନଜର ପକାଇବା ।

ମିଥୁନ ଚକ୍ରବତୀଙ୍କ ବିଷୟରେ କିଏ ନ ଜାଣନ୍ତି । ନିଜ ଦମଦାର୍ ଅଭିନୟ ପ୍ରତିଭା ବଳରେ ସେ ସମସ୍ତଙ୍କ ହୃଦୟରେ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସ୍ଥାନ । ମାତ୍ର ଆପଣ ଜାଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ କି ତାଙ୍କ ଭଳି ତାଙ୍କ ପୁଅ ମିମୋହ ଚଳ୍ରବତୀ ଜଣେ ସଫଳ ଅଭିନେତା ହେବାରେ ଅସଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି । ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ସିନେମା ‘ଜିମ୍ମୀ’ ବକ୍ସ ଅଫିସରେ ଖାତା ବି ଖୋଲି ପାରି ନଥିଲା । ଖାଲି ସେତିକି ନୁହେଁ ତାଙ୍କର ପରବର୍ତ୍ତୀ ସିନେମା ମଧ୍ୟ ବକ୍ସ ଅଫିସରେ ଫେଲ ମାରିଥିଲା । ଏବେ ତାଙ୍କ ପାଖରେ କୌଣସି ସିନେମା ନାହିଁ ।

ଅନୁପମ ଖେରଙ୍କ ପୁଅ ସିକନ୍ଦର ଖେର ମଧ୍ୟ ଏହି ତାଲିକାରେ ରହିଛନ୍ତିି । ଗୋଟେ ପଟେ ଯେଉଁଠି ବାପା ଅନୁପମ ଓ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ କିରନ ଖେର ବଲିଉଡ ଜଗତରେ ଅନେକ ଲୋକପ୍ରିୟତା ଲାଭ କରିପାରିଛନ୍ତି । ସେହିପରି ଅନ୍ୟପଟେ ତାଙ୍କ ପୁଅ ସିକନ୍ଦର ଏହି ମାମଲାରେ ଲକି ସାବ୍ୟସ୍ତ କରିପାରି ନାହାଁନ୍ତି । ପ୍ରଥମ ସିନେମାରେ ହିଁ ତାଙ୍କର ବିଫଳତା ଦେଖାଦେଇଥିଲା ଏବଂ ପରେ ମଧ୍ୟ ସେଭଳି ଫଳାଫଳ ରହିଛି ।

ଗିରିଶ ତୌରାନିଙ୍କୁ ଏକ ଦମଦାର ଡେବ୍ୟୁ ପାଇଁ ତାଙ୍କ ବାପା ତାଙ୍କୁ ଶ୍ରୁତି ହାସନ ଭଳି ଜଣେ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ସିନେମା କରିବାକୁ ସୁଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ ମାତ୍ର ଗିରିଶଙ୍କ ଅଭିନୀତ ‘ରମୈୟା ବସ୍ତାଭୈୟା’ ସିନେମାଟି ବକ୍ସ ଅଫିସରେ ହୋଇଥିଲା ଫ୍ଲପ । ଆଉ ତାଙ୍କର ଅନ୍ୟ ସିନେମା ‘ଲବଶୁଦା’ ମଧ୍ୟ ଫ୍ଲପ ହୋଇଥିଲା ।

ଶତ୍ରୁଘ୍ନ ସିହ୍ନାଙ୍କ ପୁଅ ଲବ ସିହ୍ନାଙ୍କ କୌଣସି ସିନେମା ଆପଣଙ୍କର ବୋଧେ ମନେ ନ ଥିବ । କାରଣ ଲବ ସିହ୍ନା ୨୦୧୦ରେ ‘ସଦିୟା’ ନାମକ ଏକ ସିନେମା କରିଥିଲେ । ଆଉ ଯାହା ଫ୍ଲପ ହୋଇଥିଲା । ଏବେ ତାଙ୍କ ପାଖରେ କୌଣସି ବି ସିନେମା ନାହିଁ ।