ସେବାୟତଙ୍କ ବିଭ୍ରାଟ ଭିତରେ ହୋଇଥିଲା ନବକଳବେର ନୀତି : ଦିନରେ ହୋଇଥିଲା ଘଟ ପରିବର୍ତ୍ତନ, ସକାଳେ ପହଣ୍ଡି କରି ଠାକୁରଙ୍କୁ ନିଆଯାଇଥିଲା ଅଣସର ପିଣ୍ଡି

101

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ଦିନରେ ହୋଇଥିଲା ଶ୍ରୀଜୀଉଙ୍କ ଘଟ ପରିବର୍ତ୍ତନ । ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶାସକଙ୍କ ଚିଠିରୁ ସାମନାକୁ ଆସିଲା ଏହି ତଥ୍ୟ । ସେବାୟତଙ୍କ ବିଭ୍ରାଟ ଭିତରେ ସମ୍ପନ୍ନ ହୋଇଥିଲା ନବକଳବେର ନୀତି । ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ଜାରି ହୋଇଥିବା ଚିଠିରୁ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଛି ଯେ, ୨୦୧୫ ଜୁନ୍ ୧୫ତାରିଖ ନିଶାର୍ଦ୍ଧ ନୁହେଁ ବରଂ ଜୁନ୍ ୧୬ତାରିଖ ସକାଳ ୮ଟା ପରେ ବ୍ରହ୍ମ ସଂସ୍ଥାପନ ହୋଇଛି ।

ତତ୍କାଳୀନ ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶାସକ ସୁରେଶଚନ୍ଦ୍ର ମହାପାତ୍ର ୨୦୧୫ ଜୁନ୍ ୨୪ରେ ଜଣେ ସେବାୟତଙ୍କୁ ଜାରି କରିଥିବା ଏକ ଚିଠିରେ ଉଲ୍ଲେଖ ଅଛି ଯେ, ୨୦୧୫ଜୁନ୍ ୧୬ତାରିଖ ସକାଳ ୮ଟା ସୁଦ୍ଧା କୋଇଲି ବୈକୁଣ୍ଠରୁ ଅଣସର ଗୃହକୁ ଦାରୁ ବିଗ୍ରହମାନଙ୍କ ପହଣ୍ଡି ସରିଥିଲା । ଏହି ଚିଠି ସ୍ପଷ୍ଟ କରୁଛି ଯେ, ଦାରୁ ବିଗ୍ରହଙ୍କ ପହଣ୍ଡି ସରିବା ପରେ ବ୍ରହ୍ମ ସଂସ୍ଥାପନକୁ ନେଇ ଦଇତାପତିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବିବାଦ ହେବାରୁ ୨ଘଂଟା ନୀତି ବିଳମ୍ବ ହୋଇଥିଲା ।

Source:Odisha Sun Times

ଅର୍ଥାତ ୧୬ତାରିଖ ପୂର୍ବାହ୍ନ ୧୧ଟା ମଧ୍ୟାହ୍ନ ୧୨ଟା ମଧ୍ୟରେ ବ୍ରହ୍ମ ସଂସ୍ଥାପନ ହୋଇଥିବା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଛି । ଦଇତାପତିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବ୍ରହ୍ମ ଦର୍ଶନକୁ ନେଇ ବିବାଦ ପୂର୍ବରୁ ବିଭ୍ରାଟ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା ବୋଲି ଏହି ଚିଠିରୁ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଛି ।

Comments are closed.