ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କ ଶିରୋମଣି ଅକାଳୀ ଦଳର ନେତା ବିକ୍ରମ ମାଜିଠିଆଙ୍କୁ ଡ୍ରଗ୍ସ ବ୍ୟବସାୟୀ କହି ପରେ କ୍ଷମା ମାଗିବା ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଏବେ ଦଳରେ ଭୂକମ୍ପ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି । ଏନେଇ କିଛି ନେତା ମଧ୍ୟ ଦଳ ଛାଡିବାକୁ ନିଷ୍ପତି ବି ନେଇସାରିଥିବା ଖବର ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ତେବେ ଅନ୍ୟ ପକ୍ଷରେ ବିଭିନ୍ନ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ବି ଏହାକୁ ନେଇ ଅନେକ ସମାଲୋଚନା ଏବଂ କଟାକ୍ଷ ଜାରି ରହିଛି । ଯଦିଓ କେଜ୍ରିୱାଲ କ୍ଷମା ମାଗିବା ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ କିଛି ମାତ୍ରାରେ ଲୋକେ ଉଚିତ ବୋଲି ମନେ କରିଛନ୍ତି ମାତ୍ର ଏସବୁ ଭିତରେ ଅଧିକ ଭାରି ପଡିଛି କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କ କ୍ଷମା ପ୍ରାର୍ଥନା ଉପରେ ତାଙ୍କୁ ୟୁଜର୍ସ କରିଥିବା ଟ୍ରୋଲ ।

ଆଉ ସବୁ ସୀମା ସେତେବେଳେ ଟପି ଯାଇଛି ଯେତେବେଳେ ଜଣେ ୟୁଜର ଏକ ଏଭଳି ୱେବସାଇଟ୍ ତିଆରି କରିଛି ଯେଉଁଥିରେ ଜଣେ ସାଧାରଣ ଲୋକ ଚାହିଁଲେ ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କଠାରୁ କ୍ଷମା ମଗାଇପାରିବ । ଅର୍ଥାତ୍ ଏଥିରେ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ନାଁ ଟାଇପ କରି , ଆପଣ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କୁ ଆପଣଙ୍କୁ କ୍ଷମାମାଗିବା ପାଇଁ ବାଧ୍ୟ କରିପାରିବେ । ଏଥିପାଇଁ ଆପଣ ୱେବସାଇଟ http://kejriwalapology.xyz/କୁ ଯାଇ ନିଜ ନାଁ ଲେଖିବେ ଏବଂ ଯେମିତି ହିଁ ଆପଣ ସବମିଟ୍ ବଟନ ଉପରେ କ୍ଲିକ୍ କରିବେ ତେବେ ଏଠାରେ କ୍ଷମା ପ୍ରାର୍ଥନା ନିମନ୍ତେ ଏକ ଲିଖିତ ହସ୍ତାକ୍ଷର ଚାଲି ଆସିବ । ଆଉ ବଡ କଥା ହେଲା ଏଥିରେ ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କର ହସ୍ତାକ୍ଷର ରହିଛି । ଯେଉଁଥିରେ ସେ ଖୋଦ କ୍ଷମା ପ୍ରାର୍ଥନା କରୁଛନ୍ତି । ତେବେ ମଜା ଉଠାଇବା ପାଇଁ ତିଆରି କରାଯାଇଥିବା ଏହି ୱେବସାଇଟଟିର ଲୋକେ ମନଖୋଲି ମଜା ଉଠାଉଛନ୍ତି ଏବଂ ନିଜ ନିଜର ନାଁରେ ତିଆରି ହୋଇଥିବା ଏହି କ୍ଷମାପତ୍ରକୁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ବି ସେୟାର କରିଛନ୍ତି ।

ଏଠାରେ ଆମେ କହି ରଖୁଛୁ କି, ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ ଶିରୋମଣି ଅକାଳୀ ଦଳର ନେତା ବିକ୍ରମ ମାଜିଠିଆଙ୍କୁ ଡ୍ରଗ୍ସ ବ୍ୟବସାୟୀ କହି ପରେ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କ କ୍ଷମା ମାଗିଛନ୍ତି । ଯାହାକୁ ନେଇ ଦଳରେ ଏବେ ଆଲୋଡନ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି । ତେଣୁ ପଂଜାବ୍ ବିଧାୟକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅସନ୍ତୋଷ ବଢ଼ୁଥିବା ଜାଣି ଆଜି ଦିଲ୍ଲୀରେ ଡକା ଯାଇଛି ବୈଠକ ।