କର୍ଣ୍ଣାଟକ ରାଜ୍ୟ ଉପଭୋକ୍ତା ଅଭିଯୋଗ ନିବାରଣ ଆୟୋଗ ରେଳରେ ଏସି ଖରାପ ହେବା ହେତୁ ଅନେକ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିବା ଜଣେ ୫୮ବର୍ଷିଅ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ୧୨,୦୦୦ଟଙ୍କା କ୍ଷତିପୂରଣ ଦେବା ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ରେଳକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି । ଦକ୍ଷିଣ-ପଶ୍ଚିମ ରେଲେଓ୍ଵ ଏହି କ୍ଷତିପୂରଣ ବାବଦକୁ ୧୦,୦୦୦ ଟଙ୍କା ଓ ୨,୦୦୦ଟଙ୍କାର ଟିକେଟ ରିଫଣ୍ଡ ସହିତ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ମୋଟ ୧୨,୦୦୦ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ କରିବ ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ୨୦୧୫ ମାର୍ଚ୍ଚ ୯ ତାରିଖରେ ଡ. ଶେଖର ଏସ୍. ଏ ମଇସୁରେନ୍ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରୁ ମହୀଶୁର ଟିପୁ ସୁପରଫାଷ୍ଟ ଏକ୍ସପ୍ରେସରେ ଯାତ୍ରା କରୁଥିଲେ । ୩ ଘଣ୍ଟାର ଏହି ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ଟ୍ରେନରେ ଏସି ଖରାପ ହେତୁ ଡ.ଶେଖରଙ୍କୁ ନିଶ୍ୱାସ ନେବାରେ ବହୁ ଅସୁବିଧା ପରିଲକ୍ଷିତ ହୋଇଥିଲା ବୋଲି ସେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ । ଏହାପରେ ରେଲବାଇ ଏସି ଠିକ କରିବା ପାଇଁ ଜଣେ ମସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ପଠାଇଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ସେ ଏସି ଠିକ୍ କରି ପାରି ନଥିଲେ । ଏହି କାରଣରୁ ୩ଘଣ୍ଟା ଧରି ବିନା ଏସିରେ ଶେଖରଙ୍କୁ ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ପଡ଼ିଥିଲା ।

ଏହାପରେ ଶେଖର ରାଜ୍ୟ ଉପଭୋକ୍ତା ଅଭିଯୋଗ ନିବାରଣ ଆୟୋଗଙ୍କ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ । ଶେଖରଙ୍କ ବୟସ ତଥା ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ହୋଇଥିବା ତାଙ୍କର ଅସୁବିଧାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଏହି ଶୁଣାଣି କରିଛନ୍ତି ଆୟୋଗ । ୪ସପ୍ତାହ ମଧ୍ୟରେ କ୍ଷତିପୂରଣ ବାବଦକୁ ୧୨,୦୦୦ଟଙ୍କା ଶେଖରଙ୍କୁ ଫେରସ୍ତ କରିବାକୁ ରେଲବାଇକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି । ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଶେଖର ଏହି ଅଭିଯୋଗ ନେଇ ଜିଲ୍ଲା ଉପଭୋକ୍ତା ଅଦାଲତଙ୍କ ପାଖକୁ ମଧ୍ୟ ଯାଇଥିଲେ ।