ଭୋଟ ବ୍ୟାଙ୍କ ପ୍ରଭାବିତ ହେବ ବୋଲି… ପାଖରେ ଛିଡା ହେବାକୁ ଭୟ କରୁଥିଲେ ଅଖିଳେଶ : ମୋଦୀ

259

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ସୁଲତାନପୁରରେ ପୂର୍ବାଞ୍ଚଳ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ୱେର ଉଦଘାଟନ ସମୟରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରି ତାଙ୍କୁ କର୍ମଯୋଗୀ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି । ଏହା ସହିତ ସେ ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅଖିଳେଶ ଯାଦବଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ କଡା ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି । ଅଖିଳେଶଙ୍କ ନାମ ନ ନେଇ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶକୁ କ’ଣ ପାଇଁ ଦଣ୍ଡ ଦିଆଯାଉଛି ବୋଲି ମୁଁ ପ୍ରାୟତଃ ଭାବୁଥିଲି। ବର୍ତ୍ତମାନ ଦ୍ରୁତ ବିକାଶ ହେଉଛି, କିନ୍ତୁ ପୂର୍ବରୁ ଏକ ସରକାର ଥିଲା, ଯିଏ ମୋ ପାଖରେ ଠିଆ ହେବାକୁ ଭୟ କରୁଥିଲା ।

କାରଣ ତାଙ୍କୁ ଡର ଲାଗୁଥିଲା ଯେ, କାଳେ ମୋ ପାଖରେ ଠିଆ ହେଲେ ତାଙ୍କର ଭୋଟ୍ ବ୍ୟାଙ୍କ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇପାରେ । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏପରି ଏକ ସମୟ ଥିଲା ଯେତେବେଳେ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରେ ରାସ୍ତା ନଥିଲା, କିନ୍ତୁ ରାହାଜାନି ଥିଲା । ଆଜି ରାହାଜାନି କରୁଥିବା ଲୋକମାନେ ଜେଲରେ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ଗାଁରୁ ଗାଁକୁ ନୂଆ ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣ କରାଯାଉଛି। ଅଖିଳେଶ ଯାଦବଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏପରି ଏକ ସରକାର ଥିଲା ଯାହାଙ୍କର ପରିବାର ଏବଂ ସେମାନଙ୍କର ଅଞ୍ଚଳ ଉପରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଧ୍ୟାନ ଦିଆଯାଇଥିଲା ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ସମଗ୍ର ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ବିକାଶ ହେଉଛି । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଏକ୍ସପ୍ରେସ ୱେ ଦିଲ୍ଲୀରୁ ବିହାରକୁ ଯାଉଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ୩୦୦ କିଲୋମିଟର ବୁନ୍ଦେଲଖଣ୍ଡ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ୱେରେ କାମ ଚାଲିଛି। ଏହା ମହୋବା, ବାନ୍ଦା, ଚିତ୍ରକୁଟ, ଜାଲୋନ୍, ଇଟାୱା ଏବଂ ଅରାୟା ଭଳି ସହରଗୁଡ଼ିକୁ ସଂଯୋଗ କରିବ ।