ବିଜେପିରେ ସାମିଲ ପରେ ବୈଜୟନ୍ତଙ୍କୁ ଅତନୁଙ୍କ ସମାଲୋଚନା ! କହିଲେ, କେନ୍ଦ୍ରାପଡାରେ ପଡିବନି କୌଣସି ପ୍ରଭାବ ।

234

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : କେନ୍ଦ୍ରାପଡାର ପୂର୍ବତନ ସାଂସଦ ବୈଜୟନ୍ତ ପଣ୍ଡା ବିଜେପିରେ ଯୋଗ ଦେବା ପରେ ଏହା ରାଜ୍ୟ ରାଜନୀତିକୁ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବାର ଆଶଙ୍କା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି । କିନ୍ତୁ ଏପଟେ ଉଭୟ କଂଗ୍ରେସ ଓ ବିଜେଡି ବୈଜୟନ୍ତଙ୍କ ବିଜେପିରେ ସାମିଲ ହେବା, କୌଣସି ପ୍ରଭାବ ପକାଇବ ନାହିଁ ବୋଲି କହୁଛନ୍ତି । ଆଉ ଏହାରି ଭିତରେ ମହାକାଳପଡା ବିଧାୟକ ଅତନୁ ସବ୍ୟସାଚୀ ନାୟକ ରଖିଛନ୍ତି ବଡ ବୟାନ୍ । ସେ କହିଛନ୍ତି, କେନ୍ଦ୍ରାପଡାରେ ବୈଜୟନ୍ତ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ପ୍ରଭାବ ପଡିବ ନାହିଁ । ଯେଉଁ କଥା କେନ୍ଦ୍ରାପଡାବାସୀ ତିନି ମାସ ତଳେ ଆଲୋଚନା କରୁଥିଲେ, ତାହା ସତ ହୋଇଛି ।

ଅତନୁ କହିଛନ୍ତି, ଗୋଟିଏ ଦଳରେ ରହି ବୈଜୟନ୍ତ ଆଉ ଗୋଟିଏ ଦଳ କଥା ଚିନ୍ତା କରୁଥିଲେ ଏବଂ ଗୋଟିଏ ଦୁଇଟି ପାଣି ଟାଙ୍କି କରି ପ୍ରଂଶସା ସାଉଁଟିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଆଜି ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଛି ଯେ, ବୈଜୟନ୍ତ ଦଳରେ ରହି ଦଳ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଷଡଯନ୍ତ୍ର କରୁଥିଲେ ଅନ୍ୟ ଦଳ ପାଇଁ । ଯାହାକି କେନ୍ଦ୍ରାପଡାବାସୀ ବେଶ୍ ଭଲ ଭାବେ ଜାଣିସାରିଲେଣି । କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ବିଜୁ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ଜନ୍ମଭୂମି ହୋଇଥିବାରୁ, ଏଠି କେବଳ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଓ ବିଜେଡି ଛଡା ଅନ୍ୟ କୌଣସି ଦଳକୁ କେନ୍ଦ୍ରାପଡାବାସୀ ଗ୍ରହଣ କରିବେ ନାହିଁ ବୋଲି ଅତନୁ କହିଛନ୍ତି । ତେବେ ବୈଜୟନ୍ତ ପଣ୍ଡା ଏବେ ଗେରୁଆ ଦଳରେ ରହିଥିବା ବେଳେ ଏହା ଆଗାମୀ ନିର୍ବାଚନରେ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବ କି ନାହିଁ, ସେନେଇ ଏବେ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ ।

Comments are closed.