କିଛି ଦିନର ନିରବତା ପରେ ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରେ ପୁଣିଥରେ ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ସେମାନଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତି ଜାହିର କରିଛନ୍ତି । ସୋପିୟାଁରେ ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ ଜାବେଦ ଅହମ୍ମଦ ଡାରକୁ ଅପହରଣ ପରେ ନିର୍ମମ ଭାବେ ହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି । ଅପହରଣ ହୋଇଥିବା ପୋଲିସ କର୍ମୀଙ୍କ ମୃତଦେହ କୁଲଗାଁଓରୁ ମିଳିଛି ।

 

ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ଶୋପିଆନ୍ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବେହିଲ୍ ଗାଁ ନିବାସୀ କନେଷ୍ଟବଳ ଜାବେଦ୍ ଅହମ୍ମଦଙ୍କୁ ସୋପିୟାଁର କଚଦୁରା ଅଂଚଳରୁ ଉଠେଇ ନେଇଥିଲେ । ହସ୍ପିଟାଲରୁ ମେଡିସିନ ଆଣିବାକୁ ଯାଉଥିବା ସମୟରେ ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ଅପହରଣ କରିଥିଲେ । ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ଗୋଟିଏ ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ୍ କାର୍ରେ ଅପହରଣ କରି ନେବା ସମୟରେ ଦର୍ ଡିୟୁଟିରେ ନ ଥିଲେ। ବନ୍ଧୁକ ଦେଖାଇ ତାଙ୍କୁ ଅପହରଣ କରି ନିଆଯାଇଥିଲା। ହାୱାରେ ଫାୟାରିଂ କରି ବନ୍ଧୁକମୁନରେ ଜାବେଦଙ୍କୁ ଆତଙ୍କବାଦୀ ନେଇଥିଲେ ।

 

ରାତି ପ୍ରାୟ ୯ଟା ୩୦ ମିନିଟ୍ ସମୟରେ ଦର୍ ବେହିଲ୍ଙ୍କୁ ଚାତ୍ଓ୍ଵାତାନ୍ସ୍ଥିତ ତାଙ୍କ ଘର ପାଖରୁ ଅପହରଣ କରି ନିଆଯାଇଥିଲା। ପୂର୍ବତନ ପୁଲିସ ସୁପରିଣ୍ଟେଣ୍ଡେଣ୍ଟ୍ ଶାଲିନ୍ଦର୍ ମିଶ୍ରଙ୍କର ସେ ଥିଲେ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ନିରାପତ୍ତା ଅଧିକାରୀ। ଏହି ଅପହରଣ ଓ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ପାଇଁ ହିଜବୁଲ ମୁଜାହିଦିନ ନିଜକୁ ଦାୟୀ କରିଛି । ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀଠାରୁ ବଦଲା ନେବା ପାଇଁ ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ଏପରି କାଣ୍ଡ ଘଟାଇଥିବା ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି । ଜାମା ପିନ୍ଧି ନ ଥିବା ଦର୍ଙ୍କର ଏକ ଫଟୋ ସାମାଜିକ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ପ୍ରସାରିତ ହେଉଛି। ସମ୍ଭବତଃ ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ତାହା ଉତ୍ତୋଳନ କରିଛନ୍ତି। ତେବେ ଗତମାସରେ ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ଘରକୁ ଛୁଟିରେ ଯାଉଥିବା ସମୟରେ ଔରଙ୍ଗଜେବଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଥିଲେ ।