ଫେସବୁକ୍ ପରେ ଏବେ ହ୍ୱାଟସଆପର ପାଳି ! ଆପ କହୁଛି ହ୍ୱାଟସଆପରେ କେତେବେଳେ ଆଉ କାହା ସାଥିରେ କଣ କଥା ହେଉଛନ୍ତି ଆପଣ

3

ଫେସବୁକର ଡାଟା ଲିକ୍ ହେବା ଖବର ଲୋକଙ୍କୁ ମନରୁ ନଲିଭୁଣୁ ଏବେ ଦେଶର ଲୋକପ୍ରିୟ ଆପ ହ୍ୱାଟସଆପ ୟୁଜର୍ସଙ୍କ ପାଇଁ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି ଏକ ବଡ ବିପଦ । ମାର୍କ ଜୁକରବର୍ଗ ଏନେଇ ନିକଟରେ ଭୁଲ ମାଗିବା ପରେ ଫେସବୁକର ପଲିସିରେ ବି କିଛି ମାତ୍ରାରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆଣିଛନ୍ତି । ହେଲେ ଏବେ ଯାହା ଜଣାପଡୁଛୁ କି ଏହାଦ୍ୱାରା ତାଙ୍କର ସମସ୍ୟା ଆଉ ସମାଧାନ ହୋଇନପାରେ । କାରଣ ଏବେ ଏଭଳି ଏକ ଆପ ଲଂଚ ହୋଇଛି, ଯାହା ଜରିଆରେ କୌଣସି ବି ବ୍ୟକ୍ତି ଅନ୍ୟ ଜଣଙ୍କର ହ୍ୱାଟସଆପ ଚାଟ ଉପରେ ନଜର ରଖିପାରିବ । ଏବଂ ଏହା ମଧ୍ୟ ଜଣାଇଦେବା କି ଆପଣ କେତେବେଳେ କାହା ସହିତ କଣ କଥା ହେଉଛନ୍ତି । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହି ଆପ ସଂପର୍କରେ ଅଧିକ ସୂଚନା ।

ଏହି ଆପଟିର ନାଁ ହେଉଛି ଚାଟୱାଚ । ଯାହାକୁ ଆପଲର ଆପ ଷ୍ଟୋରରୁ ଡାଉନଲୋଡ କରାଯାଇପାରିବ । ଏହି ଆପ ଜରିଆରେ କୌଣସି ବି ବ୍ୟକ୍ତି ଆପଣଙ୍କର ହାଟସଆପ ଚାଟ ଉପରେ ନଜର ରଖିପାରିବ । ସେହିପରି ଏହି ଆପ ଜରିଆରେ ମଧ୍ୟ ଆପଣ କେତେବେଳେ ଆଉ କାହା ସହିତ କଣ କଥା ହେଉଥିଲେ । ଯଦିଓ ଏହି ଆପଟି ବର୍ତ୍ତମାନ ଆଇଓଏସ ୟୁଜର୍ସଙ୍କ ପାଇଁ ଉଦ୍ଦିଷ୍ଟ । ତେବେ ଏଥିପାଇଁ ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ ୟୁଜର୍ସଙ୍କୁ ଚିନ୍ତା କରିବାର କୌଣସି ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ ।

ଏହି ଆପଟି ହ୍ୱାଟସଆପର ଷ୍ଟାଟସ ଫଚିରରର ଫାଇଦା ଉଠାଇ ୟୁଜର୍ସଙ୍କର ଜାସୁସି କରିଥାଏ । ଏହି ଆପଟି ମଧ୍ୟ କହିଥାଏ କି ଆପଣଙ୍କର ବନ୍ଧୁ କେତେବେଳେ ଶୋଇବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି । ତେବେ ଏହି ଆପଟିକୁ ଡାଉନଲୋଡ କରିବାକୁ ହେଲେ ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟ ଦେବାକୁ ହେବ । ଏହି ଆପଟିକୁ ଆପଣଙ୍କୁ ପାଖାପାଖି ୧୨୯.୭୦ଟଙ୍କା ଦେଇ ଡାଉନଲୋଡ କରିପାରିବେ । ଏଠାରେ କହି ରଖୁଛୁ କି, ଫେସବୁକ ଖୁବଶୀଘ୍ର ହିଁ ଏହି ଆପଟିକୁ ବ୍ଲକ୍ କରିପାରେ ।

Comments are closed.