ଭାରତର ବାୟୁବୀର ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ବଶିଷ୍ଠଙ୍କୁ ଦେଶ ଜଣାଇଲା ଅନ୍ତିମ ବିଦାୟ ! ବଡ଼ଗାମରେ ହେଲିକପ୍ଟର ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ସହିଦ ହୋଇଥିଲେ ୬ ଜଣ ବାୟୁସେନା ଅଧିକାରୀ

238

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ଜମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରର ବଡ଼ଗାମ ଜିଲ୍ଲାରେ ଫେବୃୟାରୀ ୨୮ରେ ହେଲିକପ୍ଟର ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ସ୍କ୍ୱାର୍ଡ଼ନ ଲିଡ଼ର ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ବଶିଷ୍ଠ ସହିଦ ହୋଇଥିଲେ । ସେହି ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୬ ଜଣ ପାଇଲଟ୍ ସହିଦ ହେବା ସହ ଜଣେ ସ୍ଥାନୀୟ ବାସିନ୍ଦା ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିଲେ । ଗତ ଶୁକ୍ରବାର ସାମରିକ ସମ୍ମାନ ଦେଇ ସିଦ୍ଧାର୍ଥଙ୍କ ଶେଷକୃତ୍ୟ ସମ୍ପନ୍ନ କରାଯାଇଛି । ୩୧ ବର୍ଷିୟ ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ବଶିଷ୍ଠଙ୍କ ପରିବାରର ତିନି ପୀଢ଼ି ଏହାରଫୋର୍ସରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଥିଲେ ।  ସେ ୨୦୧୦ରେ ବାୟୁସେନାରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ । କେରଳର ବନ୍ୟା ସମୟରେ ଲୋକଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିବାରେ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ନିଭାଇଥିଲେ ସିଦ୍ଧାର୍ଥ । ସେଥିପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ସମ୍ମାନିତ ମଧ୍ୟ କରାଯାଇଥିଲା ।

ଗୁରୁବାର ବିମାନ ଯୋଗେ ତାଙ୍କ ମରଶରୀରକୁ ଚଣ୍ଡିଗଡ଼ର ବାୟୁସେନା ଷ୍ଟେସନକୁ ଅଣା ଯାଇଥିଲା । ଏହା ପରେ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ଗାଡ଼ିରେ ତାଙ୍କ ମର ଶରୀରକୁ ଶେଷକୃତ୍ୟ ପାଇଁ ତାଙ୍କ ଘରକୁ ପଠାଇ ଦିଆ ଯାଇଥିଲା । ଶେଷକୃତ୍ୟ ସମୟରେ ସିଦ୍ଧାର୍ଥଙ୍କ ପତ୍ନୀ ସ୍କ୍ଵାଡ଼ର୍ନ ଲିଡରଙ୍କ ପୋଷାକ ପିନ୍ଧି ସିଦ୍ଧାର୍ଥଙ୍କୁ ବିଦାୟ ଦେଇଥିଲେ । ସିଦ୍ଧାର୍ଥଙ୍କ ପତ୍ନୀ ମଧ୍ୟ ଜଣେ ସ୍କ୍ଵାଡ଼ର୍ନ ଲିଡର । ସେ ସିଦ୍ଧାର୍ଥଙ୍କ ମର ଶରୀରକୁ ଫୁଲ ମାଳ ଦେଇ ତାଙ୍କୁ ଶେଷ ବିଦାୟ ଦେଇଥିବା ଦେଖା ଯାଇଥିଲା । ସିଦ୍ଧାର୍ଥଙ୍କ ବାପା ମୁଖାଗ୍ନି ଦେଇଥିବା ଜଣା ପଡ଼ିଛି । ସିଦ୍ଧାର୍ଥଙ୍କୁ ଶେଷ ବିଦାୟ ଦେବା ପାଇଁ ମଶାଣିକୁ ତାଙ୍କ ପରିବାର ସମେତ ଶହ ଶହ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକ ମଧ୍ୟ ଆସିଥିବା ଦେଖା ଯାଇଥିଲା ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଗତ ୨୭ରେ ହୋଇଥିବା ହେଲିକପ୍ଟର ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ସ୍କ୍ୱାର୍ଡ଼ନ ଲିଡ଼ର ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ବଶିଷ୍ଠ, ସ୍କ୍ୱାର୍ଡ଼ନ ଲିଡ଼ର ନିନାଦ, କୁମାର ପାଣ୍ଡେ, ସରର୍ଜେଂଟ ବିକ୍ରମ ସେରାୱତ, କର୍ପୋାରାଲ ଦ୍ୱୀପପକ ପାଣ୍ଡେ, କର୍ପୋରାଲ ପଙ୍କଜ କୁମାର ସିହଦ ହୋଇଥିଲେ । ଏମାନଙ୍କ ସମେତ ଜଣେ ସାଧାରଣ ନାଗରିକଙ୍କ ମଧ୍ୟ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା ।

Comments are closed.