ଆସିଲା ଫସଲହାନୀ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ରିପୋର୍ଟ : ରୋଗପୋକ ଓ ସ୍ୱଳ୍ପବୃଷ୍ଟି ଯୋଗୁଁ ଫସଲ ନଷ୍ଟ ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ଦେଲେ ଏସଆରସି

ସମସ୍ତ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ପଦକ୍ଷେପ ନେବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

61

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ଆସିଲା ୫ ଜିଲ୍ଲାର ଫସଲ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ରିପୋର୍ଟ । କଳାହାଣ୍ଡି, ସମ୍ବଲପୁର, ନୂଆପଡା , ବଲାଙ୍ଗୀର ଓ ଦେବଗଡ ଜିଲ୍ଲାରୁ ଏହି ରିପୋର୍ଟ ଆସିଛି । ସ୍ୱଳ୍ପବୃଷ୍ଟି ଯୋଗୁଁ କଳାହାଣ୍ଡି, ସମ୍ବଲପୁର ଓ ନୂଆପଡାରେ ଏବଂ ରୋଗପୋକ ଯୋଗୁଁ ବଲାଙ୍ଗୀର ଓ ଦେବଗଡରେ ଫସଲହାନୀ ହୋଇଛି । ବଲାଙ୍ଗୀର ଓ ଦେବଗଡର ୧୫ ବ୍ଲକର ୧୫ ଶହ ୬୭ ଗାଁରେ ୧୦ ହଜାର ୪ ଶହ ୫୬ ହେକ୍ଟର ଜମିରେ ରୋଗପୋକରୁ ୩୩ ପ୍ରତିଶତ ଫସଲ ନଷ୍ଟ ହୋଇଛି ।

ସେହିଭଳି ସ୍ୱଳ୍ପବୃଷ୍ଟି ଯୋଗୁଁ କଳାହାଣ୍ଡି, ସମ୍ବଲପୁର ଓ ନୂଆପଡାରେ ୨୧ଟି ବ୍ଲକର ୬୭ହଜାର ୫ଶହ ୭୬ ହେକ୍ଟର ଜମିରେ ଫସଲ ନଷ୍ଟ ହୋଇଛିା ସଂପୃକ୍ତ ଜିଲ୍ଲାର ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ରିପୋର୍ଟକୁ ଭିତ୍ତିକରି ଏହି ଆକଳନ କରାଯାଇଛି । ଏହାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ସଂପୃକ୍ତ ଜିଲ୍ଲାର ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଉପଯୁକ୍ତ ପଦକ୍ଷେପ ନେବାକୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଜାତୀୟ ତଥା ରାଜ୍ୟର ୩୧୪ ବ୍ଲକରେ ଘଟୁଥିବା ପ୍ରତିଟି ଘଟଣା ଉପରେ ସମ୍ବାଦ ଓ କନକ ନ୍ୟୁଜ ଆପଣଙ୍କୁ ଦେଉଛି ୨୪ ଘଂଟିଆ ଅପଡେଟ | କରୋନାର ସଂକଟ ସମୟରେ ଆମେ ଲୋଡୁଛୁ ଆପଣଙ୍କ ସହଯୋଗ । ‘ସମ୍ବାଦ’ ଗ୍ରୁପର ଡିଜିଟାଲ ମିଡିଆକୁ ଆର୍ଥିକ ସମର୍ଥନ ଜଣାଇ ଆଂଚଳିକ ସାମ୍ବାଦିକତାକୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ କରନ୍ତୁ |

Comments are closed.