ଆଜି ବି ଦୁନିଆରେ ବଂଚିଛି ମଣିଷ ପଣିଆ : ଭୁଲରେ ଗ୍ରାହକ ଛାଡ଼ିଯାଇଥିବା ୬୮ ହଜାର ଟଙ୍କା ଫେରାଇଲେ ଲଣ୍ଡ୍ରି ଦୋକାନୀ

27

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ଅଭାବ ଅସୁବିଧା କେବେ ଜଣେ ମଣିଷଙ୍କୁ ବିପଥଗାମୀ କରିପାରେ ନାହିଁ । ମଣିଷର ସଂସ୍କାର ଓ ମାନସିକତା ଉପରେ ସବୁ ନିର୍ଭର କରେ । ଆଜି ବି ଦୁନିଆରେ କିଛି ଲୋକ ଅଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନେ ମାନବିକତାକୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ୱରେ ରଖନ୍ତି । ଟଙ୍କା ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଏ ନାହିଁ । ଆଜିକାଲିର ସ୍ୱାର୍ଥବାଦୀ ଦୁନିଆରେ ମଧ୍ୟ ଅଛନ୍ତି ନିସ୍ୱାର୍ଥପର ମଣିଷ । ଯେଉଁମାନେ ଦୁନିଆକୁ ନୂଆ ରାହା ଦେଖାନ୍ତି । ଏପରି ଏକ ଘଟଣା ଘଟିଛି ଜଳେଶ୍ୱରରେ ।

ଜଳେଶ୍ୱରର ଏକ ଲଣ୍ଡ୍ରି ଦୋକାନକୁ ଇସ୍ତ୍ରୀ ପାଇଁ ଆସିଥିବା ଏକ ପ୍ୟାଣ୍ଟରେ ଭୁଲରେ ରହିଯାଇଥିଲା ୬୮ ହଜାର ଟଙ୍କା । ତେବେ ଦୋକାନୀ ଜଣକ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଏହି ଟଙ୍କା ଫେରାଇ ମହତ ପଣିଆ ଦେଖାଇଛନ୍ତି । ଆଜିକା ଦୁନିଆରେ ଏପରି ଲୋକ ଦେଖିବା ପାଇଁ ମିଳିବା କଷ୍ଟକର । ଦୋକାନୀ ଜଣକ ଚାହିଁଥିଲେ ଟଙ୍କାତକ ନେଇଯାଇପାରିଥାନ୍ତେ । କିନ୍ତୁ ସେ ଏପରି କଲେନାହିଁ । ତାଙ୍କର ଏହି ମହତପଣିଆ ଯୋଗୁଁ ଆଜିବି ଦୁନିଆରେ ମାନବିକତା ବଂଚି ରହିଛି ।

ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଜାତୀୟ ତଥା ରାଜ୍ୟର ୩୧୪ ବ୍ଲକରେ ଘଟୁଥିବା ପ୍ରତିଟି ଘଟଣା ଉପରେ ସମ୍ବାଦ ଓ କନକ ନ୍ୟୁଜ ଆପଣଙ୍କୁ ଦେଉଛି ୨୪ ଘଂଟିଆ ଅପଡେଟ | କରୋନାର ସଂକଟ ସମୟରେ ଆମେ ଲୋଡୁଛୁ ଆପଣଙ୍କ ସହଯୋଗ । ‘ସମ୍ବାଦ’ ଗ୍ରୁପର ଡିଜିଟାଲ ମିଡିଆକୁ ଆର୍ଥିକ ସମର୍ଥନ ଜଣାଇ ଆଂଚଳିକ ସାମ୍ବାଦିକତାକୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ କରନ୍ତୁ |

Comments are closed.