ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ୨୧ ବଖରା ଘର

121

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ଡେଲାଙ୍ଗ ଅଂଚଳରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ । ଗତକାଲି ବିଳମ୍ବିତ ରାତ୍ରିରେ ପୁରୀ ଜିଲ୍ଲା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଡେଲାଙ୍ଗ ଥାନାର ମାଛପଡ଼ା ଗ୍ରାମରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିଥିବା ଜଣାଯାଇଛି । ଏଥିରେ ୨୧ ବଖରା ଘର ଜଳି ଯାଇଛି । ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ,ଗତକାଲି ରାତ୍ରି ପ୍ରାୟ ସାଢ଼େ ୧୨ଟା ସମୟରେ ମାଛପଡ଼ା ଗ୍ରାମର ଭାଗିରଥୀ ସ୍ବାଇଁଙ୍କ ଘରେ ସେହି ଗାଆଁର ଆଲୁ ମହାନ୍ତି ନାମକ ଜଣେ ଲୋକ ଏବଂ ତାର ଜଣେ ସହଯୋଗୀ ନିଆଁ ଲଗାଇ ଦେଇଥିଲେ। ଏହାପରେ ସେଦୁହେଁ ଦୌଡ଼ି ପଳାଉଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ପାଇଥିଲେ କିଛି ଗ୍ରାମବାସୀ ।

ତାପରେ ଗ୍ରାମବାସୀ ନିଆଁ ଲାଗିଥିବା ନେଇ ଡେଲାଙ୍ଗ ଅଗ୍ନିଶମ ସେବା ବାହିନୀକୁ ଖବର ଦେଇଥିଲେ। ଦମକଳ ବାହିନୀ ପ୍ରାୟ ୫ଘଣ୍ଟା ଧରି ନିଆଁ ଲିଭାଇଥିଲେ । ହେଲେ ଏଥିରେ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଧାନ ମୁଗ ଆଦି ଶସ୍ୟ,କପଡ଼ା, ଅଳଙ୍କାର ଏବଂ ଟଙ୍କା ପୋଡ଼ି ହୋଇ ଯାଇଥିବାର ଖବର ମିଳି ଛି। ଭାଗିରଥୀ ସ୍ବାଇଁଙ୍କ ସହ ଆଲୁ ମହାନ୍ତିଙ୍କର ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତା ଏହାର କାରଣ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି । ଡେଲାଙ୍ଗ ପୁଲିସ ନିଆଁ ଲଗାଇବା ସନ୍ଦେହରେ ଥାନାରେ ଜଣଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖି ପଚରାଉଚରା କରୁଥିବା ଜଣାଯାଇଛି । ଆଲୁ ମହାନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିବା କୁହାଯାଉଛି ।

ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଜାତୀୟ ତଥା ରାଜ୍ୟର ୩୧୪ ବ୍ଲକରେ ଘଟୁଥିବା ପ୍ରତିଟି ଘଟଣା ଉପରେ ସମ୍ବାଦ ଓ କନକ ନ୍ୟୁଜ ଆପଣଙ୍କୁ ଦେଉଛି ୨୪ ଘଂଟିଆ ଅପଡେଟ | କରୋନାର ସଂକଟ ସମୟରେ ଆମେ ଲୋଡୁଛୁ ଆପଣଙ୍କ ସହଯୋଗ । ‘ସମ୍ବାଦ’ ଗ୍ରୁପର ଡିଜିଟାଲ ମିଡିଆକୁ ଆର୍ଥିକ ସମର୍ଥନ ଜଣାଇ ଆଂଚଳିକ ସାମ୍ବାଦିକତାକୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ କରନ୍ତୁ |

Comments are closed.