ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଗସ୍ତ ବିବାଦ : ମମତା କହିଲେ ମୋତେ ବଦନାମ କରାଯାଉଛି । ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗବାସୀଙ୍କ ପାଇଁ ମୁଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପାଦ ଛୁଇଁବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ

734

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଗସ୍ତବେଳେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ବିବାଦକୁ ନେଇ ଆଜି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି । ମମତା କହିଛନ୍ତି କି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ କଥା ହେବା ପରେ ସେ ଦୀଘା ଗସ୍ତରେ ଯାଇଥିଲେ । ଏହାସହ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରି ମମତା କହିଥିଲେ କି ମୋ ବିଜୟ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କର ହଜମ ହେଉନାହିଁ । ମୁଁ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗବାସୀଙ୍କ ସ୍ୱାର୍ଥ ପାଇଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପାଦ ଛୁଇଁବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।

୨୪ ଘଂଟା ଚୁପ୍ ରହିବା ପରେ ମମତା ଆଜି ମୁହଁ ଖୋଲିଛନ୍ତି । ସେ ସିଧା କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି କି ପରାଜୟ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବିଜେପିର ହଜମ ହୋଇନାହିଁ, ତେଣୁ ଯେକୌଣସି ପ୍ରକାର ମୋତେ ବଦନାମ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରାଯାଉଛି । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବୈଠକରେ ଡେରିରେ ପହଂଚିବାକୁ ନେଇ ସେ କହିଛନ୍ତି କି ମୋର ପୂର୍ବରୁ ଦୀଘା ଗସ୍ତ ସ୍ଥିର ହୋଇସାରିଥିଲା , ଏହାସହ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଗସ୍ତନେଇ ମୋତେ ଡେରିରେ ସୂଚନା ମିଳିଥିଲା ।

ଅନ୍ୟପଟେ ବୈଠକରେ ରାଜ୍ୟ ବିରୋଧୀଦଳ ନେତା ଶୁଭେନ୍ଦୁ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିକୁ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି ମମତା । ସେ କହିଛନ୍ତି କି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଗୁଜୁରାଟ ଗସ୍ତବେଳେ ସେଠିକାର ବିରୋଧୀଦଳ ନେତାଙ୍କୁ ବୈଠକରେ କାହିଁକି ସାମିଲ କରାଗଲା ନାହିଁ ? । ଏଠାରେ ଶୁଭେନ୍ଦୁ ଅଧିକାରୀ କେଉଁ ଅଧିକାରରେ ପ୍ରଧାମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ହେବାକୁ ଥିବା ବୈଠକରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ ବୋଲି ସେ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି ।

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି କି ମୋ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସ୍ଥିର ହେବା ପରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଗସ୍ତ ନେଇ ମୋତେ ସୂଚନା ମିଳିଥିଲା । ଏହାପରେ ବି ମୁଁ ତାଙ୍କୁ କଲାଇକୁଣ୍ଡା ଠାରେ ୨୦ ମିନିଟ୍ ଅପେକ୍ଷା କରିଥିଲି । ଏହାସହ ବୈଠକରେ ଯୋଗ ଦେଇ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଅନୁମତି ନେଇ ମୁଁ ଦୀଘା ଗସ୍ତ କରିଥିଲି । ଏହାପରେ ବି ବିଜେପି ମୋତେ ବଦନାମ୍ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛି । ହେଲେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗବାସୀଙ୍କ ସ୍ୱାର୍ଥ ପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକ ପଡିଲେ ମୁଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପାଦ ଛୁଇଁବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।

Comments are closed.