ଆସନ୍ତା ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଘଡ଼ଘଡ଼ି ସହ ବର୍ଷା ! ଏସବୁ ଜିଲ୍ଲାରେ ବର୍ଷା ସହ ଗୋଟିଏ କିମ୍ବା ଦୁଇଟି ସ୍ଥାନରେ ବଜ୍ରପାତ ସମ୍ଭାବନା

2,875

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ସମୁଦ୍ର ପତ୍ତନରୁ ମୌସୁମୀ ଟ୍ରଫ୍‌ ବର୍ତ୍ତମାନ ଅମୃତସର, ରୋହତକ, ଟିକାମଗଡ, ସିଦ୍ଧ, ଜାମସେଦପୁର, ବାଲେଶ୍ବର ଦେଇ ସେଠାରୁ ପୂର୍ବ ଦିଗକୁ ବଙ୍ଗୋପସାଗରକୁ ଗତି କରିଛି। ପୂର୍ବ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରୁ ବିଦର୍ଭ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଟ୍ରଫ୍ ବର୍ତ୍ତମାନ ବିହାରରୁ ଦକ୍ଷିଣ ଛତିଶଗଡ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ ଦେଇ ଚାଲିଛି ଏବଂ ସମୁଦ୍ର ପତ୍ତନଠାରୁ ୧.୫ କିଲୋମିଟର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବିସ୍ତାର ହୋଇଛି।

ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଗ୍ୟାଙ୍ଗେଟିକ୍ ଏବଂ ପାଖାପାଖି ୧.୫ କିଲୋମିଟର ଦୂରରେ ଥିବା ସାଇକ୍ଲୋନିକ୍ ପ୍ରବାହ ସମୁଦ୍ର ପତ୍ତନଠାରୁ ଖୁବ୍ କମ୍ ଚିହ୍ନିତ ହୋଇଛି। ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୩ ତାରିଖ ସୁଦ୍ଧା ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ଉପକୂଳବର୍ତ୍ତୀ ବଙ୍ଗୋପସାଗରର ପଶ୍ଚିମକେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ନିମ୍ନ ଚାପ ସୃଷ୍ଟି ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ଦକ୍ଷିଣ ପଶ୍ଚିମ ମୌସୁମୀ ବାୟୁ ସଂପ୍ରତି ରାଜ୍ୟରେ ଦୁର୍ବଳ ହୋଇ ପ୍ରଭାବଶୂନ୍ୟ ଅବସ୍ଥାରେ ରହିଛି। ତେବେ, ଓଡ଼ିଶା ଏବଂ ଏହାର ପାର୍ଶ୍ୱବର୍ତ୍ତୀ ଅଞ୍ଚଳରେ ସମୁଦ୍ର ପତ୍ତନ ଉପରେ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ଟ୍ରଫ୍‌ ଲାଇନ୍‌ ପ୍ରଭାବରେ ଆସନ୍ତା ୧୫ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାଜ୍ୟର ଅଧିକାଂଶ ଜିଲ୍ଲାରେ ବିଜୁଳି ଘଡ଼ଘଡ଼ି ସହ ଝଡ଼ବର୍ଷାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଥିବା

ପାଣିପାଗ କେନ୍ଦ୍ର ପକ୍ଷରୁ ଜାରି ସତର୍କ ସୂଚନାରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଆସନ୍ତା ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ କୋରାପୁଟ, ମାଲକାନଗିରି, ନବରଙ୍ଗପୁର, ରାୟାଗଡ଼, ଗଜପତି ମାଲକାନଗିରି, କୋରାପୁଟ, ଗଜପତି, ରାୟଗଡା, କାନ୍ଦାଲ, କାଲାହାଣ୍ଡି,ବଲାଙ୍ଗୀର, ଝାରସୁଗୁଡ଼ା, ସୁନ୍ଦରଗଡ, କେନ୍ଦୁଝର, ମୟୂରଭଞ୍ଜ, ବାଲେଶ୍ବର, ଭଦ୍ରକ, ଜାଯପୁର ଆଦି ଜିଲ୍ଲାର ଗୋଟିଏ କିମ୍ବା ଦୁଇଟି ସ୍ଥାନରେ ବଜ୍ରପାତ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି।

Comments are closed.