କୋହିଲଙ୍କ ୯ ମାସର ଝିଅକୁ ମିଳିଲା ଧମକ । ପାକ୍ ୟୁଜର୍ସ କହିଲେ, ପାକିସ୍ତାନ ଚାଲିଆସ, ଆମେ ନେବୁ ଦାୟିତ୍ୱ ।

177

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପରେ ପାକିସ୍ତାନ ଠାରୁ ପରାଜିତ ହେବା ପରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ଚାରିଆଡୁ ସମାଲୋଚନା କରାଯାଉଛି । ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ନେଇ କ୍ରିକେଟ ପ୍ରଂଶସକ ଅସନ୍ତୋଷ ବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏମିତି କିଛି ବ୍ୟକ୍ତି ରହିଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ସବୁ ସୀମା ପାର କରି ଯାଇଛନ୍ତି । ମାନବିକତା ଭୁଲି ଯାଇଛନ୍ତି, ଖେଳାଳୀଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଅସଭ୍ୟ ଭାଷାରେ ଗାଳି କରିବାକୁ ବି ପଛାଇ ନାହାନ୍ତି । ଏଭଳି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କର ମାନସିକତା ଏତେ ନିମ୍ନସ୍ତରକୁ ଖସି ଯାଇଛି ଯେ, କ୍ୟାପଟେନ କୋହଲିଙ୍କ ୯ ମାସର ଝିଅ ଭାମିକାଙ୍କୁ ନେଇ ଧମକ ଦେବା ସହ ଅପଶବ୍ଦ ବ୍ୟବହାର କରିଛନ୍ତି । ଆଉ ଏହି ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଏବେ ଦିଲ୍ଲୀ ମହିଳା କମିଶନ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେବାକୁ ଆଗକୁ ଆସିଛି ।

କେବଳ ଦିଲ୍ଲୀ ମହିଳା କମିଶନ ନୁହେଁ ବରଂ ପାକିସ୍ତାନର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ଇଞ୍ଜାମାମ ଉଲ ହକ୍ ମଧ୍ୟ ବିରାଟଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରାଯିବାକୁ ନାପସନ୍ଦ କରିଛନ୍ତି । ଆଉ ଏବେ ପାକିସ୍ତାନରେ ବିରାଟ କମ ଟୁ ପାକିସ୍ତାନ ଟ୍ରେଣ୍ଡ ହେଉଛି । ଏପରିକି ପାକିସ୍ତାନ ନେତା ମଧ୍ୟ ଏହି ଟ୍ରେଣ୍ଡରେ ନିଜକୁ ସାମିଲ କରିଛନ୍ତି । ପାକିସ୍ତାନ ନେତା ଖୁରମ ନୱାଜ ଗଣ୍ଡାପୁର ଟ୍ୱିଟ୍ କରି ଲେଖିଛନ୍ତି, ଅଳ୍ପସଂଖ୍ୟକ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନ ପୂରା ସୁରକ୍ଷିତ । ଆମେ ଆପଣଙ୍କ କ୍ରିକେଟ ଓ ପରିବାରକୁ ସମ୍ମାନ ଜଣାଉଛୁ । ଆମେ କଣ କୌଣସି ଟିମକୁ ଗାଳି ଦେଇଛୁ ଯିଏ ପାକିସ୍ତାନକୁ ହରାଇଛି । ମ୍ୟାଚ୍ ହାରିବା ପରେ ଆମେ ନିଜର ଖେଳାଳୀଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିନାହୁଁ ।

ସେହିଭଳି ଏକ ପାକିସ୍ତାନୀ ୟୁଜର୍ସ ଲେଖିଛନ୍ତି, ବିରାଟ ଆପଣଙ୍କ ସହ ପୂରା ପାକିସ୍ତାନ ଅଛି । ଆପଣ ପାକିସ୍ତାନ ଚାଲି ଆସନ୍ତୁ , ଆପଣଙ୍କ ପରିବାରର ଦାୟିତ୍ୱ ପୂରା ପାକିସ୍ତାନର ଦାୟିତ୍ୱ ହେବ । ଆଉ ଜଣେ ୟୁଜର୍ସ ଲେଖିଛନ୍ତି, ଆପଣ କ୍ରିକେଟର ୩ଟି ଫର୍ମାଟରେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ୍ । ଆମ ମନରେ କେବେ ବି ଏଭଳି ଖରାପ ଭାବନା ଆସିବ ନାହିଁ । ଏଭଳି ଚିନ୍ତାଧାରା ରଖୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଲାଜ ଲାଗିବା ଦରକାର । ବିରାଟଙ୍କ ଭଳି ହିରୋଙ୍କୁ ଆପଣାଇଲେ ଆମେ ବହୁତ ଖୁସି ହେବୁ ।

ଅନ୍ୟପଟେ ବିରାଟଙ୍କ ଝିଅକୁ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଧମକ ମିଳିବା ପରେ ଦିଲ୍ଲୀ ମହିଳା କମିଶନ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସକୁ ନୋଟିସ ଜାରି କରିଛି ଏବଂ ଏବେ ପର୍ୟ୍ୟନ୍ତ କଣ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯାଇଛି ସେ ବାବଦରେ ତଥ୍ୟ ମାଗିଛି । ଦିଲ୍ଲୀର ସାଇବର କ୍ରାଇମ ସେଲକୁ ପ୍ରଶ୍ନ କରିବା ସହ କୋହଲିଙ୍କ ଝିଅକୁ ମିଳିଥିବା ଧମକ ବାବଦରେ ସୂଚନା ମାଗିଛି । ଏପ୍ରସଙ୍ଗରେ ତୁରନ୍ତ ମାମଲା ରୁଜୁ ହେବା ସହ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବାକୁ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ମହିଳା କମିଶନର ମୁଖ୍ୟ ସ୍ୱାତୀ ମାଲିୱାଲ । ସ୍ୱାତୀ କହିଛନ୍ତି, ମ୍ୟାଚରେ ହାର-ଜିତ୍ ଲାଗି ରହିଥାଏ, କିନ୍ତୁ ଆମକୁ ଟିମ୍ ସହ ଛିଡା ହେବା ଆବଶ୍ୟକ । କୌଣସି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଖେଳାଳୀଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଏହି ସବୁ ମାମଲାରେ ଟାଣିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ସ୍ୱାତୀ ।୮ ନଭେମ୍ବର ମଧ୍ୟରେ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସବିଶେଷ ତଥ୍ୟ ଦେବାକୁ କହିଛନ୍ତି ସ୍ୱାତୀ ।