ତିନୋଟି ରାଜ୍ୟରେ ବିଜେପିର ବିଜୟରେ ଗଦଗଦ୍ ଆମେରିକୀୟ ଗାୟିକା । ମୋଦୀଙ୍କୁ କହିଲେ ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ନେତା

164

ଭାରତୀୟ ଜାତୀୟ ସଂଗୀତ ପରିବେଷଣ ତଥା ଭକ୍ତି ଭଜନ ‘ଓମ୍ ଜୟ ଜଗଦୀଶ ହରେ’ ପାଇଁ ଆମେରିକୀୟ ଗାୟିକା ମିଲବେନ୍ ଭାରତରେ ଖୁବ ଲୋକପ୍ରିୟ । ଜୁନ୍ ମାସରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ଆମେରିକା ଗସ୍ତ ସମୟରେ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ସେ ଭାରତର ଜାତୀୟ ସଂଗୀତ ‘ଜନ ଗଣ ମନ’ ଗାଇଥିଲେ । ସେ ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କୁ ଅନେକ ଥର ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି ।

ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଆଫ୍ରିକୀୟ-ଆମେରିକୀୟ ଗାୟିକା ତଥା ଅଭିନେତ୍ରୀ ମେରି ମିଲବେନ ଛତିଶଗଡ, ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ଏବଂ ରାଜସ୍ଥାନ ନିର୍ବାଚନରେ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି (ବିଜେପି)ର ଚମତ୍କାର ​​ପ୍ରଦର୍ଶନରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରି ଟ୍ୱିଟରରେ କହିଛନ୍ତି ମୋଦି ଜଣେ ଅଦ୍ଵିତୀୟ ଏବଂ ଅପରାଜେୟ ନେତା । ମିଲବେନ ତାଙ୍କ ପୂର୍ବ ପୋଷ୍ଟରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭାବରେ ଭାରତର ପ୍ରଥମ ପସନ୍ଦ ହେଉଛି ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ । ସେ ମଧ୍ୟ ଆମେରିକା-ଭାରତ ସମ୍ପର୍କ ପାଇଁ ସର୍ବୋତ୍ତମ ନେତା ।

https://twitter.com/MaryMillben/status/1731274142186405902

ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଯେ ଛତିଶଗଡ, ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ଏବଂ ରାଜସ୍ଥାନରେ ରବିବାର ଦିନ ବିଜେପି ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛି । ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ତେଲେଙ୍ଗାନାରେ ହୋଇଥିବା ବଡ଼ ବିଜୟରୁ କଂଗ୍ରେସ କିଛିଟା ସାନ୍ତ୍ୱନା ପାଇଛି ।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା ଏହାପୂର୍ବରୁ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୭ ରେ ଆଫ୍ରିକୀୟ-ଆମେରିକୀୟ ଗାୟିକା ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ଆଫ୍ରିକୀୟ ସଂଘକୁ ଙ୍କୁ ଜି -20ର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସଦସ୍ୟ ଭାବରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇଥିବାରୁ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ । ମିଲବେନ ଏକ ଭିଡିଓ ବାର୍ତ୍ତାରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆଫ୍ରିକୀୟ ୟୁନିଅନକୁ ଜି -20 ର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସଦସ୍ୟ ଭାବରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରିବା ପାଇଁ ମୁଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କ ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ପ୍ରଶଂସା କରୁଛି। ଗ୍ଲୋବାଲ୍ ସାଉଥ୍ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆମ ବିଶ୍ୱକୁ  ପ୍ରଭାବିତ କରୁଥିବା ନୀତି ଗଠନ କରିପାରିବ ।

ଭାରତର ଜାତୀୟ ସଂଗୀତ ‘ଜନ ଗଣ ମନ’ ଗାଇଥିଲେ

ଜାତୀୟ ସଂଗୀତ ପରିବେଷଣ ତଥା ଭକ୍ତି ଭଜନ ‘ଓମ୍ ଜୟ ଜଗଦୀଶ ହରେ’ ପାଇଁ ୪୧ ବର୍ଷିୟ ମିଲବେନ୍ ଭାରତରେ ଖୁବ ଲୋକପ୍ରିୟ । ଜୁନ୍ ମାସରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ଆମେରିକା ଗସ୍ତ ସମୟରେ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ସେ ଭାରତର ଜାତୀୟ ସଂଗୀତ ‘ଜନ ଗଣ ମନ’ ଗାଇଥିଲେ । ସେ ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କୁ ଅନେକ ଥର ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି ।