ଯୋଗୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବେ ଭୀମ ଆର୍ମି ମୁଖ୍ୟ, ଗୋରଖପୁରରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହେବା ନେଇ ନିଜେ ଦେଲେ ସୂଚନା

207

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ଭୀମ ଆର୍ମି ଏବେ ବିଜେପି ବିରୋଧରେ ନିଜର ମୋର୍ଚ୍ଚା ଖୋଲିବା ଆରମ୍ଭ କରିଛି । ଭୀମ ଆର୍ମିର ମୁଖ୍ୟ କୁହାଯାଉଥିବା ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର ଆଜାଦ ନିଜେ ଗୋରଖପୁର ଆସନରୁ ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବା ନେଇ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । କହିରଖୁ କି ଏହି ଆସନରୁ ନିଜେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ ଲଢିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ।

କହିରଖୁ କି ୟୁପି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରଥମଥର ପାଇଁ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି । କାରଣ ୨୦୧୭ ମସିହାରେ ସେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ସାଂସଦ ଥିଲେ । ଯୋଗୀ ୧୯୯୮ ମସିହାରେ ପ୍ରଥମଥର ପାଇଁ ଗୋରଖପୁର ଲୋକସଭା ଆସନରୁ ସାଂସଦ ଭାବେ ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଥିଲେ । ଏହାପରେ କ୍ରମାଗତ ଭାବେ ୫ ଥର ସେ ଗୋରଖପୁର ଆସନରୁ ସାଂସଦ ଭାବେ ବିଜୟୀ ହୋଇଥିଲେ । ହେଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେବା ପରେ ସେ ବିଧାନପରିଷଦରୁ ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଥିଲେ ।

ଗୋରଖପୁରରୁ ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବା ନେଇ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର ଆଜାଦ କହିଛନ୍ତି କି କିଛି ବିଧାନସଭା କ୍ଷେତ୍ରରେ ଦଳ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଦେବ ନାହିଁ । ବିଶେଷ କରି ଯେଉଁ ଆସନରୁ ଶିବପାଲସିଂ ଯାଦବ, ଓମ ପ୍ରକାଶ ରାଜଭର, ଜୟନ୍ତ ଚୌଧୁରୀ, ସ୍ୱାମୀ ପ୍ରସାଦ ମୌର୍ଯ୍ୟ ଓ ଅଖିଳେଶ ଯାଦବ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହେବେ ସେହି ସ୍ଥାନରେ ଭୀମ ଆର୍ମି ପ୍ରାର୍ଥୀଦେବ ନାହିଁ ।

 

ଆଜାଦ ସମାଜ ପାର୍ଟିର ମୁଖ୍ୟ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର ଆଜାଦ କହିଛନ୍ତି କି ଯଦି ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟି ଉତ୍ତିର ପ୍ରଦେଶ ନିର୍ବାଚନରେ ତାଙ୍କ ଦଳକୁ ୧୦୦ ଟି ଆସନ ବି ଦେବ ତେବେ ବି ଭୀମ ଆର୍ମି ତାଙ୍କ ସହ ମେଣ୍ଟ କରିବ ନାହିଁ ।