ବାତ୍ୟା ପରେ ବଢୁଛି ସହାୟତାର ହାତ ! ଓଡିଶାକୁ ଯୋଗୀ ଓ ପାଲାନିସ୍ୱାମୀ ଦେଲେ ୧୦ କୋଟି ଲେଖାଏଁ ଟଙ୍କା

ପ୍ରଳୟଙ୍କରୀ ମହାବାତ୍ୟା ଫନି ପ୍ରଭାବରେ ସମଗ୍ର ଉପକୂଳ ଓଡ଼ିଶା ବିଶେଷଭାବେ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛି

420

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ପ୍ରଳୟଙ୍କରୀ ମହାବାତ୍ୟା ଫନି ପ୍ରଭାବରେ ସମଗ୍ର ଉପକୂଳ ଓଡ଼ିଶା ବିଶେଷଭାବେ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛି । ଏହା ଦ୍ୱାରା ହଜାର ହଜାର ପରିବାର ନିଜର ବାସଗୃହ ହରାଇ ଖୋଲା ଆକାଶ ତଳେ ରାତି ବିତାଉଛନ୍ତି । ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଲୋକ ପିଇବା ପାଣି, ଖାଦ୍ୟ ପାଉନାହାନ୍ତି । ବିଜୁଳି, ଦୂରସଂଚାର ବ୍ୟବସ୍ଥା ଅଚଳ ହୋଇପଡିଛି । ଲାଗୁଛି ଓଡ଼ିଶା ୧୦-୧୫ ବର୍ଷ ତଳକୁ ଚାଲିଯାଇଛି ।

ଏ ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ରିଲିଫ ପାଣ୍ଠିକୁ ଦାନ କରିବାକୁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି । ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟରୁ ମଧ୍ୟ ଓଡ଼ିଶାବାସୀଙ୍କ ପାଇଁ ସହାୟତାର ହାତ ଲମ୍ବିଆସିଛି । ଫନି ବାତ୍ୟା ପ୍ରଭାବିତଙ୍କ ପାଇଁ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ ଓ ତାମିଲନାଡୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କେ.ପାଲାନିସ୍ୱାମୀ ୧୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ଲେଖାଏଁ ସାହାଯ୍ୟ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ।

ଏକ ଟ୍ଵିଟ କରି ଯୋଗୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଓଡ଼ିଶାରେ ସାମୁଦ୍ରିକ ବାତ୍ୟା ଯୋଗୁଁ ଯେଉଁ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ହୋଇଛି ତାହା ଜାଣି ମନଦୁଃଖିତ ହୋଇଛି । ଏହି ଆପଦ ସମୟରେ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ଜନତା ଓ ସରକାର ଓଡ଼ିଶା ଲୋକଙ୍କ ସହିତ ଅଛନ୍ତି । ନିଜର ଯତ୍ନ ନିଅନ୍ତୁ ଓ ସୁରକ୍ଷିତ ରୁହନ୍ତୁ ।

Comments are closed.