ରାଫେଲ ଡିଲ : ଫ୍ରାନ୍ସରେ ଭାରତୀୟ ଟିମ ଠିକଣାରେ ଅନୁପ୍ରବେଶ ଉଦ୍ୟମ, ହାଇଆଲର୍ଟରେ ବାୟୁସେନା

514

ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ସମୟରେ ରାଫେଲ ଚୁକ୍ତି ମାମଲା ନିର୍ବାଚନୀ ମୁଦ୍ଦା ବନିଥିଲା । କଂଗ୍ରେସ ଓ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଏହି ଚୁକ୍ତି ଉପରେ ସରକାରକୁ ଘେରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଏବେ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାର ଶେଷ ହେବା ପରେ ଏହି ସମ୍ପର୍କରେ ବଡ ଖବର ଫ୍ରାନ୍ସରୁ ଆସିଛି, ଯେଉଁଠି ଭାରତୀୟ ରାଫେଲ ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ଟିମରେ ଅନୁପ୍ରବେଶ କରିବାର ଚେଷ୍ଟା କରାଯାଇଛି । ଏହି ଘଟଣା ପରେ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ଆଲର୍ଟ ହୋଇଯାଇଛି ।

ସେପ୍ଟେମ୍ବରରେ ରାଫେଲ ବିମାନ ଡିଲକୁ ନେଇ ଦେଶରେ ଯେଉଁଠି ରାଜନୈତିକ ଭୂକମ୍ପ ହୋଇଥିଲା, ସେଠି ଫ୍ରାନ୍ସରେ ରାଫେଲ ସହିତ ଜଡିତ ଭାରତୀୟ ଟିମର ଠିକଣାରେ ଅନୁପ୍ରବେଶ ଚେଷ୍ଟା କରାଯାଇଛି । ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ରବିବାର ରାତି ଫ୍ରାନ୍ସର ରାଜଧାନୀ ପ୍ୟାରିସରେ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ରାଫେଲ ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ଟିମର ଠିକଣାରେ ଅନୁପ୍ରବେଶ ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରାଯାଇଥିଲା । ଏହି ଚେଷ୍ଟା ପରେ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ଆଲର୍ଟ ହୋଇଯାଇଛି ।

ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଜାତୀୟ ତଥା ରାଜ୍ୟର ୩୧୪ ବ୍ଲକରେ ଘଟୁଥିବା ପ୍ରତିଟି ଘଟଣା ଉପରେ ସମ୍ବାଦ ଓ କନକ ନ୍ୟୁଜ ଆପଣଙ୍କୁ ଦେଉଛି ୨୪ ଘଂଟିଆ ଅପଡେଟ | କରୋନାର ସଂକଟ ସମୟରେ ଆମେ ଲୋଡୁଛୁ ଆପଣଙ୍କ ସହଯୋଗ । ‘ସମ୍ବାଦ’ ଗ୍ରୁପର ଡିଜିଟାଲ ମିଡିଆକୁ ଆର୍ଥିକ ସମର୍ଥନ ଜଣାଇ ଆଂଚଳିକ ସାମ୍ବାଦିକତାକୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ କରନ୍ତୁ |

Comments are closed.