ଶେଷ ସମୟରେ ମିଳିଲା ଟିକେଟ୍, ମାତ୍ର ୧୩ ଦିନ କଲେ ପ୍ରଚାର । ୪୮ ଖଣ୍ଡ ଭୋଟରେ ବିଜୟ ।

14,375

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନର ଫଳାଫଳ ପାଖାପାଖି ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇସାରିଛି । ଏହା ମଧ୍ୟରେ ମୁମ୍ବାଇ ଉତ୍ତର ପଶ୍ଚିମ ଲୋକସଭା ସିଟରୁ ଶିବସେନାରୁ (ଏକନାଥ ସିନ୍ଦେଙ୍କ ଦଳ) ପ୍ରାର୍ଥୀ ହୋଇଥିବା ରବୀନ୍ଦ୍ର ବାୟକର ହୋଇଛନ୍ତି ବିଜୟୀ । କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ବିଜୟ ଭାରି ରୋଚକ । କାରଣ ଶେଷ ଦିନରେ ବାୟକରଙ୍କୁ ମିଳିଥିଲା ଟିକେଟ୍ । ତାଙ୍କ ପାଖରେ ପ୍ରଚାର କରିବାକୁ ଥିଲା ମାତ୍ର ୧୩ ଦିନ । ସେହି ୧୩ ଦିନରେ ନିଜର ପାରୁ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଲୋକଙ୍କ ପାଖକୁ ଯାଇ ଭୋଟ ଅପିଲ କରିଥିଲେ । ହେଲେ ତାଙ୍କର ଦୃଢ ମନୋବଳ ତାଙ୍କୁ ସବୁବେଳେ ବିଜୟର ଆଶା ଦେଇଥିଲା ଯାହା ସତ ହୋଇଛି ।

ନିଜ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିଙ୍କଠାରୁ ମାତ୍ରେ ୪୮ ଖଣ୍ଡ ଭୋଟରେ ବିଜୟ ପାଇଛନ୍ତି ରବିନ୍ଦ୍ର ବାୟକର, ଯାହା ୨୦୨୪ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ସବୁଠାରୁ ସର୍ବନିମ୍ନ ମାର୍ଜିନ । ନିର୍ବାଚନ କମିଶନଙ୍କ ଆକଳନ ମୁତାବକ, ବାୟକର ମୁମ୍ବାଇ ଉତ୍ତର ପଶ୍ଚିମ ଲୋକସଭା ଆସନରୁ ୪ ଲକ୍ଷ ୫୨ ହଜାର ୬୪୪ ଖଣ୍ଡ ଭୋଟ ପାଇଛନ୍ତି । , ତାଙ୍କ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱି (ଶିବସେନା ଦଳ) ଅମୋଲ କାର୍ତ୍ତିକରଙ୍କୁ ୪ ଲକ୍ଷ ୫୨ ହଜାର ୫୯୬ ଖଣ୍ଡ ଭୋଟ ମିଳିଛି ।

ନିଜ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିଙ୍କଠାରୁ ମାତ୍ର ୪୮ ଖଣ୍ଡ ଭୋଟରେ ବିଜୟ ପାଇଥିବା ବାୟକର କହିଛନ୍ତି, ‘ଲୋକତନ୍ତ୍ରରେ ଗୋଟିଏ ବି ଭୋଟ ମୂଲ୍ୟବାନ୍ । କାରଣ ଏହି ଗୋଟିଏ ଭୋଟ ପାଇଁ ବାଜପେୟୀ ସରକାର ଭାଙ୍ଗିଯାଇଥିଲା । ମୁଁ କହିଥିଲି ଲଢିବି ଜିତିବି, ଏବଂ ଦେଶର ସେବା କରିବି । ଭଗବାନ ମୋତେ ବାଟ ଦେଖାଇବେ । ଯଦି ଜିତିଛି ତାହେଲେ ଭଲ କାମ କରିବାର ଅଛି’ ।