ପାଣି ବୋତଲର ଏମଆରପି ଠାରୁ ଅଧିକା ଟଙ୍କା ମାଗୁଥିଲେ ତେବେ ଏଠାରେ କରନ୍ତୁ ଅଭିଯୋଗ ! ମିଳିବ ୨ ହଜାର ଟଙ୍କା

40

ସାଧାରଣତଃ ଆପଣ ନିଜେ ଅଙ୍ଗେ ଲିଭେଇ ଥିବେ କି ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ଷ୍ଟେସନ କିମ୍ବା କୌଣସି ରେଷ୍ଟୁରାଂଟରେ ପାଣି କିଣିଥାନ୍ତି, ସେତେବେଳେ ପାଣି ବୋତଲର ଏମଆରପି ମୂଲ୍ୟଠାରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ପଡିଥାଏ । ଏକଥା ଜାଣି ମଧ୍ୟ କି ଦୋକାନୀଟି ଏହାର ମୂଲ୍ୟଠାରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କା ନେଉଛି । ଆପଣ ଜାଣିଲେ ଚକିତ ହେବେ ହାଇଦ୍ରାବାଦର ଏକ ରେଷ୍ଟୁରାଂଟରେ ପାଣି ବୋତଲର ମୂଲ୍ୟ ଏମଆରପି ଠାରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କା ନେଉଥିବାବେଳେ ଏକ ବ୍ୟକ୍ତିକୁ ଏତେ ମାତ୍ରାରେ ଖରାପ ଲାଗିଥିଲା କି ସେ ନ୍ୟାୟ ପାଇଁ କୋର୍ଟରେ ଯାଇ ପହଂଚି ଯାଇଥିଲା । ଆଉ କୋର୍ଟ ଏହି ମାମଲାର ଶୁଣାଣୀ କରି ଦଣ୍ଡ ସ୍ୱରୂପ ଦୋକାନୀ ଉପରେ ୨ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜୋରିମାନା ଘୋଷଣା କରିବା ସହ ଉକ୍ତ ଟଙ୍କା ସେହି ବ୍ୟକ୍ତିକୁ ଦିଆଯାଇଥିଲା ।

‘ଦ ହିନ୍ଦୁ’ ନାମକ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ପ୍ରକାଶିତ ଖବର ମୁତାବକ, ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରେଦଶର ପ୍ରକାଶମ ଜିଲ୍ଲାରେ ରହୁଥିବା ସିଏଚ କୋଡେୟାହ ୨୭ ଜୁଲାଇ ୨୦୧୫ରେ ହାଇଦ୍ରାବାଦର ବଂଜାରା ହିଲ୍ସ ସ୍ଥିତ ଏକ ରେଷ୍ଟୁରାଂଟକୁ ଖାଇବାକୁ ଯାଇଥିଲେ । ଆଉ ସେଠାରେ ତାଙ୍କଠାରୁ ପାଣି ବୋତଲ ମୂଲ୍ୟଠାରୁ ଦ୍ୱିଗୁଣା ଟଙ୍କା ମଗାଯାଇଥିଲା । ତେବେ ପାଣିର ଏମଆରପି ମୂଲ୍ୟ ୨୦ ଟଙ୍କା ଥିବାବେଳେ ତାଙ୍କଠାରୁ ୪୦ ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ କୁହାଯାଇଥିଲା । କୋଡେୟାହ ଏହାକୁ ବିରୋଧ କରିବା ଦ୍ୱାରା ହୋଟେଲ କର୍ମଚାରୀ ତାଙ୍କୁ କହିଥିଲେ କି ଏ ସାମାନ୍ୟ କଥା ଅଟେ, ସେମାନେ ସବୁ ଗ୍ରାହକଙ୍କଠୁ ଏଭଳି ଉଚ୍ଚା ଦରରେ ଟଙ୍କା ଦାବି କରିଥାନ୍ତି ।

ତେବେ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଏଭଳଇ କଥା କୋଡେୟାହଙ୍କୁ ବହୁତ ବାଧି ଥିଲା ଆଉ ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ଉକ୍ତ ହୋଟେଲ ନାଁରେ ଆକ୍ସନ ନେଇଥିଲେ । ଏବଂ ମାମଲାର ଶୁଣାଣୀ କରି ଫୁଡ୍ କୋର୍ଟ ଉକ୍ତ ହୋଟେଲ ବିରୋଧରେ ଦୃଢ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେଇଥିଲେ । ଯଦିଓ ପ୍ରଥମେ ହୋଟେଲ କତ୍ତୃପକ୍ଷ ଏକଥାକୁ ମିଛ ବୋଲି କହିଥିଲେ ମାତ୍ର ସିସିଟିଭି ଫୁଟେଜ ଯାଂଚ ପରେ ଏହା ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ଆଉ କୋର୍ଟ ହୋଟେଲ କତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ଦଣ୍ଡାଦେଶ ଶୁଣାଇବାକୁ ଯାଇ ୨ ହଜାର ଟଙ୍କା କୋଡେୟାହଙ୍କୁ କ୍ଷତିପୂରଣ ଆକାରରେ ଦିଆଯାଇଥିଲା ।

Comments are closed.