ସ୍ମାର୍ଟଫୋନରୁ ଡିଲିଟ୍ ହୋଇଯାଇଥିବା ଡାଟାକୁ ଫେରି ପାରିବେ କିପରି ? ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ କିଛି ସହଜ ତରିକା

26

ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ସାବଧାନତା ଅବଲମ୍ବନ କରିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ଅଧିକାଂଶ ସମୟରେ କମ୍ପ୍ୟୁଟର କ୍ରାସ ହେବା ଭଳି ସମସ୍ୟାମାନ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥାଏ ଆଉ ଏହି ସମୟରେ ଯଦି ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର କିଛି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଡାଟାର ବ୍ୟାକଅପ ନ ନେଇଥିବେ ତେବେ ଏହି ସମସ୍ୟା ଆହୁରୀ ଦ୍ୱିଗୁଣିତ ହୋଇଯାଏ । କାହିଁକି ନା ଆପଣଙ୍କୁ ଏଥିପାଇଁ ଡବଲ କାମ କରିବାକୁ ପଡିଥାଏ । ଆର୍ଥାତ୍ ଆପଣଙ୍କୁ ପୁଣି ଥରେ ନୂଆ କରି କାମଟିକୁ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ପଡିଥାଏ ଯାହାକି ଆପଣ ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରାୟତଃ ଶେଷ କରିଦେଇଥିବେ । ତେବେ ଅନଲାଇନରେ ଏଭଳି ଅନେକ ସଫ୍ଟୱୟାର ଟୁଲ ଉପଲବ୍ଧ ରହିଛି ଯାହାକୁ ବ୍ୟବହାର କରି ଅତି ସହଜରେ ଡିଲିଟ୍ ହୋଇଯାଇଥିବା ଡାଟାକୁ ରିକଭର କରିହେବ । ତେଣୁ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏଭଳି କିଛି ଡାଟା ରିକଭରି ସଫ୍ଟୱୟାର ଟୁଲ ସଂପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯାହା ଆପଣଙ୍କ କାମରେ ନିଶ୍ଚୟ ଆସିପାରେ ।

ରିକୁଭା

ରିକୁଭା ଏକ ଫ୍ରି ଡାଟା ରିକଭରୀ ଟୁଲ ଅଟେ । ଯାହାକୁ ଆପଣ ଡାଉନଲୋଡ କରିପାରିବେ । ଏହି ଆପକୁ ବ୍ୟବହାର କରିବା ମଧ୍ୟ ବହୁତ ସହଜ ଅଟେ । ଏଥିସହିତ ଏଥିରେ ଅନେକ ଆଡୱାସ ଫିଚରକୁ ମଧ୍ୟ ସାମିଲ କରାଯାଇଛି । ରିକୁଭା ଆପ ଜରିଆରେ ଆପଣ ହାର୍ଡ ଡ୍ରାଇଭ, ଏକ୍ସଟର୍ନାଲ ଡ୍ରାଇଭ, ବିଡି-ଡିଭିଡି-ସିଡି ଆଦି ଡିକ୍ସ ଏବଂ ମେମୋରି କାର୍ଡିରୁ ଆପଣଙ୍କର ଡାଟାକୁ ରିକଭର କରିପାରିବେ । ଏହାର ବ୍ୟବହାର କରି ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ ଫୋନ, ଡେକ୍ସଟପ, ପିସି କିମ୍ବା ଟ୍ୟାବଲେଟରୁ ଡିଲିଟ ହୋଇଯାଇଥିବା ଫାଇଲକୁ ମଧ୍ୟ ଉଦ୍ଧାର କରିପାରିବେ ।

ପୁରନ ଫାଇଲ ରିକଭରି

ଏହା ଏକ ଡାଟା ରିକଭରି ପ୍ରୋଗ୍ରାମ ଅଟେ, ଯାହାର ବ୍ୟବହାର ଆପଣ ମାଗଣାରେ କରିପାରିବେ । ଏଥିରେ ଅନେକ ଆଡୱାସ ଅପସନକୁ ବି ସାମିଲ କରାଯାଇଛି । ଯାହାର ଜରିଆରେ ଆପଣ କୌଣସି ବି ଡ୍ରାଇଭକୁ ସ୍କାନ କରି ଡିଲିଟ୍ ହୋଇଯାଇଥିବା ଡାଟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କରିପାରିବେ । ଏହି ସଫ୍ଟୱୟାର ୱିଣ୍ଡୋଜ୍ ୧୦, ୮, ୭, ଭିଷ୍ଟା ଏବଂ ଏକ୍ସପିରେ କାମ କରିଥାଏ ।

ଡିକ୍ସ ଡ୍ରିଲ

ଡିକ୍ସ ଡ୍ରିଲ ମୁତାବକ, ଏହି ଟୁଲ ସହାୟତାରେ ଆପଣ ପାଖାପାଖି ୫୦୦ ଏମବି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଡାଟାର ରିକଭର କରିପାରିବେ । ଏଥିସହିତ ଏହି ଟୁଲ ଜରିଆରେ ଆପଣ ଉଭୟ ଇଂଟରନାଲ ଏବଂ ଏକ୍ସଟର୍ନାଲ ହାର୍ଡ ଡ୍ରାଇଭ, ୟୁଏସବି ଡିଭାଇସ, ମେମୋରି କାର୍ଡ ଏବଂ ଆଇପାଡରୁ ଆପଣ ଅତି ସହଜରେ ଡାଟା ରିକଭର କରିପାରିବେ । ତେବେ ଏହି ସଫ୍ଟୱୟାର ୱିଣ୍ଡୋଜ ୧୦, ୮, ୭, ଭିଷ୍ଟା ଏବଂ ଏକ୍ସପିରେ ମଧ୍ୟ କାମ କରିପାରିବ ।

ସଫ୍ଟପରଫେକ୍ଟ ଫାଇଲ ରିକଭରି

ଏହି ସଫ୍ଟୱୟାର ସହାୟତାରେ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ଡିଲିଟ୍ ହୋଇଯାଇଥିବା ଡାଟା ବା ଫାଇଲକୁ ହାର୍ଡ-ଡ୍ରାଇଭ, ମେମୋରି କାର୍ଡ ଆଦିରୁ ରିକଭର କରିପାରିବେ । ଏହି ସଫ୍ଟୱୟାର ୱିଣ୍ଡୋଜ ୮, ୭, ଭିଷ୍ଟା, ଏକ୍ସପି, ସର୍ଭର ୨୦୦୮ ଏବଂ ୨୦୦୩, ଏନଟି, ଏମଇ, ୯୮ ଏବଂ ୯୫ ଭଳି ଅପରେଟିଂ ସିଷ୍ଟମରେ ମଧ୍ୟ କାମ କରିଥାଏ ।

ସୌଜନ୍ୟ- ଦୈନିକ ଜାଗରଣ

Comments are closed.