ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡକୁ ହରାଇ ଭାରତକୁ ବଞ୍ଚାଇ ଦେଲୁ । ଭାରତକୁ କଟାକ୍ଷ କଲେ ପାକିସ୍ତାନର ପୂର୍ବତନ କ୍ରିକେଟର ଶୋଏବ ଅଖତର୍

1,551

ଗତକାଲି ପାକିସ୍ତାନ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡକୁ ପାଞ୍ଚ ୱିକେଟରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି ଏବଂ ଏହି ପରାଜୟ ପରେ ସେମିଫାଇନାଲରେ ପାକିସ୍ତାନର ପ୍ରବେଶ କରିବା ସହଜ ହୋଇଛି। ପାକିସ୍ତାନର ଏହି ବିଜୟ ପରେ ପୂର୍ବତନ କ୍ରିକେଟର ଶୋଏବ ଅଖତର ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆକୁ କଟାକ୍ଷ କରିଛନ୍ତି। ଅଖତର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ମ୍ୟାଚକୁ ନେଇ ଭାରତୀୟଙ୍କ ଜୀବନ ଫସି ରହିଥିଲା ​​ଏବଂ ଆମେ ସେମାନଙ୍କ କାମକୁ ସହଜ କରିଥିଲୁ। ଲଗାତାର ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତି ଗ୍ରୁପ୍-୨ରେ ପାକିସ୍ତାନ ଏବେ ନିଜର ସ୍ଥିତିକୁ ମଜବୁତ କରିଛି।

ଅକ୍ଟୋବର ୩୧ ରେ ଉଭୟ ଭାରତ ଓ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ପରସ୍ପରର ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ଏବଂ ଗୋଟିଏ ପ୍ରକାରେ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ଉଭୟ ଦଳ ପାଇଁ କର ବା ମର ଭଳି ହେବ । ଅଖତର ତାଙ୍କ ୟୁଟ୍ୟୁବ ଚ୍ୟାନେଲରେ କହିଛନ୍ତି, ‘ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଏହା ଘଟିଛି ଯେ ଭାରତ ପାକିସ୍ତାନର ବିଜୟ ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥନା କରୁଥିଲା ଏବଂ ଆମେ ସେମାନଙ୍କୁ ବଞ୍ଚାଇ ଦେଇଥିଲୁ। ଭଲ ପଡ଼ୋଶୀମାନେ ସେୟା ହିଁ କରନ୍ତି | ଏହାକୁ ମନେ ରଖିବା ଉଚିତ |

ଆମେ ଚାହୁଁ ଯେ ଭାରତ ଫାଇନାଲରେ ପହଞ୍ଚୁ ଏବଂ ଆମେ ଫାଇନାଲରେ ମୁକାବିଲା କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ | ଏହି ଭିଡିଓରେ ଅଖତର ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡକୁ ମଧ୍ୟ କଟାକ୍ଷ କରିଥିଲେ | ଅଖତର କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ପାକିସ୍ତାନୀ ଏବଂ ଭାରତୀୟଙ୍କୁ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡକୁ ଏକ ଇ-ମେଲ୍ ପଠାଇବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରୁଛି ଯେ ପାକିସ୍ତାନ ଏକ ସୁରକ୍ଷିତ ଦେଶ, କିନ୍ତୁ ଖେଳିବା ପାଇଁ ଏକ ସୁରକ୍ଷିତ ଦଳ ନୁହେଁ।