ବିଗ୍ ବିଙ୍କ ପରେ ଥରୁର୍ : କରୋନା ସଚେତନ ନେଇ ଟ୍ୱିଟରରେ ହିନ୍ଦୀରେ କବିତା ଲେଖି ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଶଶି ଥରୁର୍

112

କରୋନା ଭୁତାଣୁ କାରଣରୁ ଦୁନିଆରେ ପାଖାପାଖି ୫ ହଜାର ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନ ଚାଲିଗଲାଣି । ଆମେରିକା ଦେଶରେ ଜରୁରୀକାଳୀନ ପରିସ୍ଥିତି ଜାରି କରିସାରିଲାଣି । ଭାରତରେ ମଧ୍ୟ ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ଚାଲିଗଲାଣି । ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ କିଏ ସଚେତନମୂଳକ ବାର୍ତ୍ତା ଦେଇ ତ ଆଉ କିଏ କବିତା ମାଧ୍ୟମରେ ସଚେତନ ହେବାକୁ କହୁଛନ୍ତି । ବଲିଉଡ୍ ସୁପରଷ୍ଟାର୍ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନଙ୍କ ପରେ ଏବେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଶଶି ଥରୁର୍ ମଧ୍ୟ ଏକ କବିତା ପୋଷ୍ଟ୍ କରି କରୋନାକୁ ନେଇ ଲୋକଙ୍କୁ ସଚେତନ କରିଛନ୍ତି । ଇଂରାଜୀ ବିଷାରଦ ଭାବେ ଜଣାଶୁଣା ଶଶି ଥରୁର୍ ଟ୍ୱିଟରରେ କରୋନାକୁ ନେଇ ହିନ୍ଦୀ କବିତା ପୋଷ୍ଟ୍ କରି ଲୋକଲୋଚନକୁ ଆସିଛନ୍ତି ।

 

ଥରୁରଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ୍ ଦେଖି ଅନେକ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରୁଥିବା ବେଳେ ଆଉ କିଛି ଲୋକ ତାଙ୍କ ହିନ୍ଦୀ ଦେଖି ବିଜେପିରେ ଯୋଗ ଦେବା ପାଇଁ ପରାମର୍ଶ ଦେଉଛନ୍ତି । ତେବେ ଗତକାଲି କରୋନା ଉପରେ ଦେଶୀ ଅନ୍ଦାଜରେ କବିତା ଗାଇ ଚର୍ଚ୍ଚାକୁ ଆସିଥିଲେ ବିଗ୍ ବି । ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ୧୩୫,୦୦୦ ଜଣ ଲୋକ ଏବେ ଏହି ଭୟାନକ ରୋଗରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଥିବା ବେଳେ ୫୦୦୦ ରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନ ଚାଲିଗଲାଣି । ଭାରତରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୮୨ ଜଣ ଲୋକ ଏହି ଭାଇରସ୍ ରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି । ଯେଉଁଥିରେ ୧୦ ଜଣ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ଚାଲିଗଲାଣି । ଏହି ଭାଇରସ୍ କୁ ଦେଖି ଆମେରିକା ଏବଂ ସ୍ପେନ୍ ଏମରଜେନ୍ସି ଜାରି କରିଛି ।

Comments are closed.