ରଙ୍ଗମିସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନାଁରେ ବେଆଇନ କାରବାର କରୁଥିଲେ, ଇନକମ ଟ୍ୟାକ୍ସ ନୋଟିସ ପରେ ଧରାପଡିଲେ, ବିନା ଅନୁମତିରେ ଚଳାଇଥିଲେ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କାର କାରବାର

1,369

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ରଂଗ ମିସ୍ତ୍ରୀ ଆକାଉଂଟରେ ୫ କୋଟି ଟଙ୍କା, ରଙ୍ଗମିସ୍ତ୍ରୀ ଓ ପତ୍ନୀଙ୍କ ନାଁରେ ଅଜାଣତରେ ଆକାଉଁଟ ଖୋଲି ଚାଲିଥିଲା ବେଆଇନ କାରବାର । ଇନକମ ଟ୍ୟାକ୍ସର ବାରମ୍ବାର ନୋଟିସ ଆସିବା ପରେ ଜଣାପଡିଲା ଘଟଣା । ଏଭଳି ଘଟଣା ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଲାଗିଲେ ବି ସତ । କଟକ ପୁରୀଘାଟ ଏବଂ ଭୁବନେଶ୍ୱରା ୩ ଜଣ ଠକ ଏହି ଦମ୍ପତିଙ୍କ ନାଁରେ ଦୁଇଟି ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଂଟ ଖୋଲି ଏ ପ୍ରକାର ଅର୍ଥ କାରବାର କରିଛନ୍ତି । ଗୋଟିଏ ପଟେ ଏତେ ପରିମାଣର ଅର୍ଥ କାରବାର ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଆୟକର ଦାଖଲ ହୋଇନଥିବାରୁ ଆୟକର ବିଭାଗରୁ ଦମ୍ପତିଙ୍କୁ ବାରମ୍ବାର ନୋଟିସ ଆସିଥିଲା । କଟକ ସାଲେପୁର ଦେବେନ୍ଦ୍ର ରାଉତ ଏବଂ ସ୍ତ୍ରୀ ସସ୍ମିତା ସେଠୀ ଏବେ ଗାଁରେ ରହୁଥିବା ବେଳେ ଗତ ୩ ବର୍ଷ; ତଳେ ପୁରୀଘାଟ ବଙ୍ଗାଳୀସାହିରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଘରେ ରହି ରୋଗୀ ସେବା କରୁଥିଲେ ।

କାମ କରିବା ଭିତରେ ଜଣେ ଅଜଣା ସ୍ତ୍ର ଲୋକ ସସ୍ମିତାଙ୍କ ସହିତ ଭେଟ ହୋଇ ଏକ ଏକାଉଂଟରେ କାମ ଯୋଗାଇଦେବାକୁ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଥିଲା ।ଏହା ସସ୍ମିତାଙ୍କୁ ଭୋଟର ପରିଚୟ ପତ୍ର ମାଗିଥିଲେ । ପରେ ସ୍ମସ୍ମିତା ଓ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନାଁରେ ପ୍ୟାନକାର୍ଡ ତିଆରି କରି ତାଙ୍କ ନାଁରେ ଦୁଇି ଆକାଉଂଟ ଖୋଲିଦେଇଥିଲେ ।ଆଉ ତାଙ୍କ ଅଜାଣରେ ବେଆଇନ କାରବାର ଚଳାଇଥିଲେ । ଏହି ଦମ୍ପତିଙ୍କ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଂଟରେ ୪ କୋଟି ୪୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଅର୍ଥ କାରବାର ହୋଇଛି ।

Comments are closed.