ଫର୍ମକୁ ନେଇ ଅଡୁଆରେ ପନ୍ଥ ! ଦିଆଯାଇଛି ବହୁତ ସମୟ, ଲକ୍ଷ୍ମଣ କହିଲେ, ଫର୍ମକୁ ନଫେରିଲେ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନଙ୍କୁ ଦିଆଯିବ ଋଷଭଙ୍କ ସ୍ଥାନ ।

420

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳର ଯୁବ ତାରକା ତଥା ଓି୍ୱକେଟ୍ କିପର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଋଷଭ ପନ୍ଥ ନିଜ ଫର୍ମକୁ ନେଇ ଅଡୁଆରେ ପଡିଛନ୍ତି । କ୍ରମାଗତ ଭାବେ ଅନେକ ମ୍ୟାଚରେ ଖରାପ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଚାଲିଛନ୍ତି ପନ୍ଥ । ଆଉ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ନେଇ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି ବିଚାର ବିମର୍ଶ ।

ଭାରତୀୟ ଟିମ୍‌ର ପୂର୍ବତନ ବ୍ୟାଟସ୍‌ମ୍ୟାନ୍‌ ଭିଭିଏସ୍‌ ଲକ୍ଷ୍ମଣ କହିଛନ୍ତି, ଓ୍ଵିକେଟ୍‌କିପର ଋଷଭ ପନ୍ତଙ୍କୁ ଟିମ୍‌ ପରିଚାଳନା ଯେତେ ସମୟ ଦେଇଛି, ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସେ ନିଜର ପ୍ରଦର୍ଶନରେ ସଂଶୋଧନ ଆଣିବା ଦରକାର ଏବଂ ସେ ଠିକ୍‌ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଫର୍ମକୁ ନ ଆସିଲେ ତାଙ୍କର ସ୍ଥାନକୁ ସଞ୍ଜୁ ସାମନନ୍‌ ନେଇଯାଇ ପାରନ୍ତି ।

ଲକ୍ଷ୍ମଣ କହିଛନ୍ତି, ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ବିପକ୍ଷରେ ୩ ମ୍ୟାଚ୍‌ର ଟି-୨୦ ଶୃଙ୍ଖଳାର ଟିମ୍‌ରେ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ୍‌ଙ୍କୁ ଚୟନ କରାଯାଇଛି ଏବଂ ଏହା ପନ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ କଡ଼ା ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ହେବ । ସଞ୍ଜୁଙ୍କୁ ଚୟନ କରାଯିବାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ପନ୍ତ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରନ୍ତୁ ଅଥବା ଟିମ୍‌ରୁ ବାହାରିଯିବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୁଅନ୍ତୁ ।

ଟିମ୍‌ ପରିଚାଳନା ଓ ଚୟନ କମିଟି ସାମସନଙ୍କୁ ଟିମ୍‌ରେ ସାମିଲ କରି ଏକ ପ୍ରକାରର ପୂର୍ବାଭାସ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ, ଆମ ପାଖରେ ବିକଳ୍ପ ଅଛି । ଋଷଭ ପନ୍ତଙ୍କୁ ବହୁତ ସୁଯୋଗ ମିଳିଛି । ଲକ୍ଷ୍ମଣ କହିଛନ୍ତି, ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଟିମ୍‌ ପରିଚାଳନା ଓ ଚୟନ କମିଟିର ଆଶା ଓ ଭରସାକୁ ପୂରଣ କରିବାକୁ ହେବ ।

Comments are closed.