ଅଖାଡା ପରିଷଦର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ମହନ୍ତ ନରେନ୍ଦ୍ର ଗିରିଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ । କୋଠରୀ ଭିତରୁ ମିଳିଲା ସୁଇସାଇଡ୍ ନୋଟ ।

96

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ଅଖାଡା ପରିଷଦର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ମହନ୍ତ ନରେନ୍ଦ୍ର ଗିରିଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ଏବେ ତାଙ୍କ ଘରୁ ଏକ ସୁଇସାଇଡ୍ ନୋଟ୍ ଜବତ କରିଛି ପୋଲିସ । ଏହି ସୁଇସାଇଡ୍ ନୋଟରେ ତାଙ୍କର ଜଣେ ଶିଷ୍ୟଙ୍କ ବିଷୟରେ ଉଲ୍ଲେଖ ରହିଛି । ଯିଏକି ଲଗାତାର ଭାବେ ମହନ୍ତ ନରେନ୍ଦ୍ର ଗିରିଙ୍କୁ ମାନସିକ ଭାବେ ହଇରାଣ କରୁଥିଲେ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି । ଏହି ଘଟଣା ପରେ ପୋଲିସ ସେହି ଶିଷ୍ୟ ଜଣଙ୍କୁ ନିଜ ହେପାଜତକୁ ନେବା ସହିତ ଏହି ଘଟଣାରେ ଛାନଭିନ୍ ଜାରି ରଖିଛି ।

ଆଜି ମହନ୍ତ ନରେନ୍ଦ୍ର ଗିରିଙ୍କ ମୃତଦେହ ତାଙ୍କ ବାଙ୍ଘବରୀ ମଠରୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଥିଲା । ଝୁଲନ୍ତା ଅବସ୍ଥାରେ ତାଙ୍କର ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରିିଥିଲା ପୋଲିସ । ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରିବା ସମୟରେ ଘରର ଚାରିପଟ ବନ୍ଦ ରହିବା ସହିତ ଘରର କବାଟ ମଧ୍ୟ ଭିତର ପଟୁ ବନ୍ଦ ଥିଲା । ତେଣୁ ପୋଲିସ ପ୍ରାଥମିକ ତଦନ୍ତ ପରେ ଏହାକୁ ଏକ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ମାମଲା ବୋଲି କହୁଛି । ତେବେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଏବେ ଫରେନ୍ସିକ୍ ଟିମ୍ ପହଞ୍ଚିବା ସହିତ ତଦନ୍ତ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଜାରି ରଖିଛି ।

ପ୍ରୟାଗରାଜ ପୋଲିସର କହିବା ମୁତାବକ, ମହନ୍ତଙ୍କ ମୃତଦେହ ମିଳିଥିବା କୋଠରୀରୁ ୬-୭ ପେଜର ଏକ ସୁଇସାଇଡ୍ ନୋଟ୍ ଜବତ କରାଯାଇଛି । ଯେଉଁଥିରେ ମହନ୍ତ ନରେନ୍ଦ୍ର ଗିରି ତାଙ୍କ ଶିଷ୍ୟଙ୍କ ନାଁ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କୁ ଲଗାତାର ହଇରାଣ କରାଯାଉଥିବାରୁ ସେ ତାଙ୍କ ଜୀବନ ସମାପ୍ତ କରୁଥିବା ଚିଠିରେ ଲେଖାଯାଇଛି । ସେ ସବୁବେଳେ ଗର୍ବର ସହ ଜୀବନ ଜିଇଛନ୍ତି, ଏହା ବିନା ସେ ବଞ୍ଚିପାରିବେନି ।

ତେବେ ମହନ୍ତ ନରେନ୍ଦ୍ର ଗିରିଙ୍କ ଏଭଳି ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ଅନେକ ନେତା,ମନ୍ତ୍ରୀ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଶୋକବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଟୁଇଟ୍ କରି ଶୋକ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ମହନ୍ତ ନରେନ୍ଦ୍ର ଗିରିଙ୍କ ଦେହାବସାନ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଦୁଃଖଦ ବୋଲି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି । ସେହିପରି ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅଖିଳେଶ ଯାଦବ ମଧ୍ୟ ଟୁଇଟ୍ କରି ନିଜର ଶୋକବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି ।