ସରଗରମ ହେଉଛି ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ରାଜନୀତି । ବିଜେପିର ପରିବର୍ତନ ଯାତ୍ରା ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ଆସନ୍ତାକାଲି ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଯିବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ

73

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ଯେତିକି ପାଖେଇ ଆସୁଛି, ରାଜନୈତିକ ବାତାବରଣ ସେତିକି ଉଷ୍ମ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ଆସନ୍ତାକାଲି ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଆସୁଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ । ବିଜେପିର ପରିବର୍ତନ ଯାତ୍ରାରେ ସେ ଯୋଗ ଦେବା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି । ଏହାସହ ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନ ପ୍ରକଳ୍ପ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗକୁ ଭେଟି ଦେବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ।

ଏନେଇ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି, ଆସନ୍ତାକାଲି ସେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ହଳଦିଆ ଯାଉଛନ୍ତି । ହଳଦିଆ ରିଫାଇନାରୀର କାଟାଲିଟିକ୍-ଆଇସୋଡିୱାକ୍ସିଂର ସେ ଶିଳାନ୍ୟାସ କରିବେ । ଏହାସହ ବିପିସିଏଲ୍ ପକ୍ଷରୁ ନିର୍ମିତ ହୋଇଥିବା ଏଲପିଜି ଟର୍ମିନାଲ୍କୁ ରାଷ୍ଟ୍ର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଉତ୍ସର୍ଗ କରିବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ । ଏହାସହ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଉର୍ଜା ଗଙ୍ଗା ପ୍ରକଳ୍ପ ଅଧୀନରେ ଦୋଭି-ଦୁର୍ଗାପୁର ନାଚୁରାଲ୍ ଗ୍ୟାସ ପାଇପ୍ଲାଇନ୍ର ମଧ୍ୟ ଉଦ୍ଘାଟନ କରିବେ । ସେହିପରି ହଳଦିଆ ରାନିଚକ୍ରେ ହୋଇଥିବା ଫ୍ଲାଇଓଭର ଓ ଚାରିଟିକିଆ ରାସ୍ତାର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିବେ ମୋଦୀ । ଏଥର ନିର୍ବାଚନରେ ତୃଣମୂଳ କଂଗ୍ରେସ ଓ ବିଜେପି ମଧ୍ୟରେ ତୀବ୍ର ପ୍ରତିଯୋଗିତା ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ଆଜି ନବଦ୍ୱୀପରେ ବିଜେପି ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଜେପି ନଡ୍ଡା ପରିବର୍ତନ ରଥ ଯାତ୍ରାର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି ।

Comments are closed.