ଦେଶରେ କରୋନା ସ୍ଥିତିକୁ ନେଇ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବୈଠକ କରିବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ : ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ସହ କରିବେ ଆଲୋଚନା

ଅକ୍ସିଜେନ, ଔଷଧ ଅଭାବର ମୁକାବିଲା ରଣନୀତି ଉପରେ ହେବ ଚର୍ଚ୍ଚା

119

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ଦେଶରେ କରୋନାର ଦ୍ବିତୀୟ ଲହର କାୟା ବିସ୍ତାର କରିବାରେ ଲାଗିଛି । ଏହାରି ଭିତରେ ଅମ୍ଳଜାନ ଏବଂ ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକ ଔଷଧର ଅଭାବ ଦେଶରେ ଏକ ବଡ଼ ସଙ୍କଟ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି । ଆଜି କରୋନା ସ୍ଥିତିକୁ ନେଇ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିବେ । ଏହି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବୈଠକ ସାଢେ ୯ଟାରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ । ଏଥିରେ ଅମ୍ଳଜାନ ଏବଂ ଔଷଧର ଉପଲବ୍ଧତା ବିଷୟରେ ସମୀକ୍ଷା କରାଯିବ ।

ଗତ କିଛି ମାସ ହେବ ଭାରତରେ କୋଭିଡ -୧୯ ମାମଲାରେ ବ୍ୟାପକ ବୃଦ୍ଧି ଘଟିଛି । ଦେଶରେ ଏପ୍ରିଲ ୨୨ ରେ ୩ ​​ଲକ୍ଷ ମାର୍କ ଅତିକ୍ରମ କରିଥିଲା । ଗତକାଲି ଦେଶରେ ୪ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ କୋଭିଡ -୧୯ ମାମଲାରେ ଭାରତରେ ଦୈନିକ ରେକର୍ଡ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି । ସେପଟେ, ଉଜବେକିସ୍ତାନରୁ ଏକ ବିମାନ, ଅମ୍ଳଜାନ ଏକାଗ୍ରତା ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଚିକିତ୍ସା ସାମଗ୍ରୀ ନେଇ ରବିବାର ସକାଳେ ଦିଲ୍ଲୀ ବିମାନବନ୍ଦରରେ ପହଞ୍ଚିଥିବାବେଳେ ଆମେରିକାର ଅନ୍ୟ ଏକ ବିମାନ ୧୦୦୦ ରୁ ଅଧିକ ଅମ୍ଳଜାନ ସିଲିଣ୍ଡର, ନିୟାମକ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଚିକିତ୍ସା ଉପକରଣ ନେଇ ଆସିଥିଲା । ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ୨୮ ଟନ୍ ମେଡିକାଲ୍ ଉପକରଣ, ଅମ୍ଳଜାନ ଜେନେରେଟର ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଚିକିତ୍ସା ସାମଗ୍ରୀ ଫ୍ରାନ୍ସରୁ ଆସିଥିଲା ​​ବୋଲି ବୈଦେଶିକ ବ୍ୟାପାର ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ମୁଖପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି ।

Comments are closed.