ରାଜ୍ୟରେ ବଢୁଛି ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା: ଆଜି ୧୯ ଜିଲ୍ଲାରୁ ୨୫୧ ପଜିଟିଭ; ନୂଆ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ସଂଗରୋଧ କେନ୍ଦ୍ରରୁ ୨୦୮, ବାକି ୪୩ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଂଚଳର

4,529

କନକ ବ୍ୟୁରୋ:  ରାଜ୍ୟରେ ହୁ ହୁ ହୋଇ ବଢିଚାଲିଛି କରୋନା କାୟ । ଦିନକୁ ଦିନ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ପାଉଥିବା ବେଳେ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି । ଆଜି ଆଉ ୧୯ ଜିଲ୍ଲାରୁ ୨୫୧ ଜଣ ନୂଆ କରୋନା ।କ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ନେଇ ରାଜ୍ୟ େ ସୂଚନା ଓ ଲୋକ ସଂପର୍କ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି । ତେବେ ଆଜି ଚିହ୍ନଟ  ହୋଇଥିବା ନୂା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୨୦୮ ଜଣ ସଂଗରୋଧ କେନ୍ଦ୍ରରୁ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ବାକି ୪୩ ଜଣ ।କ୍ରାନ୍ତ ସ୍ଥାନୟୀ ଅଂଚଳର ବୋଲି ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟ ସରକାର । ତେବେ ନୂଆ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କୁ ମିଶାରେ ରାଜ୍ୟରେ ମୋଟ୍ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା  ୭ହଜାର ୩୧୬କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି ।

ସେହିପରି ଆଜି ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ୨୫୧ ନୂଆ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଗଂଜାମ ଜିଲ୍ଲାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୧୦୨ ଜଣ କରୋନା ରୋଗୀ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ  କଟକରୁ ୩୨, ଅନୁଗୁଳ,  ଯାଜପୁର,  ଏବଂ ସୋନପୁରରୁ ଜଣେ ଲେଖାଏ କରୋନା ।କ୍ରାନ୍ଚ ଚିହନ୍ଟ ହୋଇଛନ୍ତି ।  ସେହିପରି ବାଲେଶ୍ୱର,ସମ୍ବଲପୁରରୁ ୨ ଜଣ ଲେଖାଁଏ ଓ ବଲାଙ୍ଗୀର, ଦେବଗଡ, କେନ୍ଦ୍ରାପଡାରୁ ୪ ଜଣ ଲେଖାଁଏ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ଏଥି ସହିତ ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ୨୬ ଜଣ, ପୁରୀରୁ ୧୨ ଜଣ, ନୟାଗଡରୁ ୧୪ ଜଣ, ବରଗଡରୁ ୧୨ ଜଣ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ତେବେ ଆଜି ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଜଣେ କରୋନା ଯୋଦ୍ଧା ରହିଛନ୍ତି । ସେ ବାତ୍ୟା  ଅମ୍ପାନ ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଯାଇଥିଲେ ।

Comments are closed.