ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଅବହେଳା ଯୋଗୁଁ ଯନ୍ତ୍ରଣାରେ କଲବଲ କୁନି ପୁଅ । ଚିକିତ୍ସା ବେଳେ ଗୋଡରେ ଛାଡିଦେଲେ ଛୁଞ୍ଚି, ଧୀରେ ଧୀରେ ପଚିବାକୁ ଲାଗିଲା ଗୋଡ ।

165

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ବିହାରର ମୁଜାଫରପୁର ଜିଲ୍ଲାରୁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗର ବଡ ଅବହେଳା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ବାସ୍ତବରେ ମୁଜାଫରପୁରର ଏକ ସ୍କୁଲରେ ଗଛ ପଡ଼ି ଆହତ ହୋଇଥିବା ଶିଶୁର ଚିକିତ୍ସା ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ଡାକ୍ତର ପୋଷାକ ପିନ୍ଧିବା ସମୟରେ ଶିଶୁର ଗୋଡ଼ରେ ଛୁଞ୍ଚି ରଖିଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ଶିଶୁଟିର ଗୋଡ଼ରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ବଢିବାରେ ଲାଗିଥିଲା ଏବଂ ଧୀରେ ଧୀରେ ତା’ର ଗୋଡ଼ ପଚିବା ଅବସ୍ଥାରେ ପହଞ୍ଚିଯାଇଥିଲା । ଯନ୍ତ୍ରଣା ଅସହ୍ୟ ହେବାରୁ ପରିବାର ଲୋକେ ଶିଶୁଟିକୁ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଏକ ଘରୋଇ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିଛନ୍ତି।

ସୂଚନା ମୁତାବକ, ନଭେମ୍ବର ମାସରେ ମୁଜାଫରପୁର ଜିଲ୍ଲାର ଏକ ସରକାରୀ ସ୍କୁଲରେ ଏକ ପିପଲ ଗଛ ଖସି ପଡ଼ିବାରୁ ଅନେକ ଛାତ୍ର ଆହତ ହୋଇଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ଆହତ ଶିଶୁ ମହମ୍ମଦ ଶାହନୱାଜଙ୍କ ପୋଷାକ ପିନ୍ଧିବା ସମୟରେ ଶିଶୁର ଗୋଡରେ ସିଲେଇ ହୋଇଥିବା ଛୁଞ୍ଚିକୁ ଛାଡି ପ୍ଲାଷ୍ଟର କରାଯାଇଥିଲା, ଯାହା ଫଳରେ ଶିଶୁର ଅବସ୍ଥା ବହୁତ ଖରାପ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ଶିଶୁର ଯନ୍ତ୍ରଣା ବଢିବା ପରେ ପରିବାର ଲୋକେ ମଧ୍ୟ ପାଟନାର ପିଏମସିଏଚରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ।

କିନ୍ତୁ କୌଣସି ପ୍ରକାରର ସହାୟତା ନମିଳିବାରୁ ପରିବାର ଲୋକେ ଶିଶୁଟିକୁ ମୁଜାଫରପୁରର ଏକ ଘରୋଇ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିଥିଲେ, ଯେଉଁଠାରେ ଶିଶୁର ଗୋଡ଼ରେ ଏକ୍ସ-ରେ ସମୟରେ ଛୁଞ୍ଚି ଠାବ ହୋଇଥିଲା। ଏହାପରେ ସେଠାରେ ଡାକ୍ତରମାନେ ଚିକିତ୍ସା ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି । ।