ଅସହ୍ୟ ଖରାରେ ‘ଫୋନି’ ଫାଇଁ ଫାଇଟ୍ କରୁଥିବା ଦେବଦୂତଙ୍କ ପାଇଁ ଆଗେଇ ଆସିଲେ କିଛି ଯୁବକ, ମେଣ୍ଟାଇଲେ ଶୋଷ, ପରଷିିଲେ ଖାଦ୍ୟ ।

176

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ବାତ୍ୟା ‘ଫୋନି’ରେ ଉଜୁଡି ଯାଇଥିବା ଭୁବନେଶ୍ୱରକୁ ଦିନ ରାତି ଏକ କରି ପୁନଃରୁଦ୍ଧାରରେ ବ୍ୟସ୍ତ ଏନଡିଆରଏଫ୍ ଟିମ୍ । ହେଲେ ଯେତେବେଳେ ଅସହ୍ୟ ଖରାରେ କେହି ରାଜଧାନୀର ରାଜରାସ୍ତାକୁ ବାହାରି ପାରୁ ନାହାନ୍ତି ସେତେବେଳେ ଏମାନେ ଭାଙ୍ଗି ପଡ଼ିଥିବା ଭୁବନେଶ୍ୱର ମରାମତି କାମ ନିଷ୍ଠାପରତା ସହିତ କରୁଛନ୍ତି । ଆଉ ସେମାନଙ୍କ ସାଥ୍ ଦେବାକୁ ଆଗେଇ ଆସିଛନ୍ତି ବୈଭବ ମିଶ୍ର, ଅଂଶୁମାନ ରଥ ଏବଂ ସମ୍ବିତ୍ ନାୟକଙ୍କ ଭଳି ସ୍ଥାନୀୟ ଯୁବକ । ଆଉ ପ୍ରଚଣ୍ଡ ରୌଦ୍ର ତାପରୁ ସେମାନଙ୍କୁ ଟିକିଏ ଆସ୍ୱସ୍ଥି ଦେବା ପାଇଁ ବାଣ୍ଟିଛନ୍ତି ଥଣ୍ଡା ପାନୀୟ ଜଳ, କୋଲ୍ଡ ଡ୍ରିଂକ୍ସ ଏବଂ ଗ୍ଲୁକୋଜ୍ । ତେବେ ଏହି ଯୁବକମାନଙ୍କ ଏଭଳି କାର୍ଯ୍ୟକୁ ନେଇ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ବେଶ୍ ପ୍ରଶଂସା କରାଯାଇଛି ।

ଅନ୍ୟପଟେ ‘ଫୋନି’ ପାଇଁ ଫାଇଟ୍ କରୁଥିବା ସମସ୍ତ ଏନଡିଆରଏଫ୍, ଓଡ୍ରାଫ୍, ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀ, ଦେବଦୂତ ସାଜି ବିଭିନ୍ନ ରାଜ୍ୟରୁ ଆସିଥିବା କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ଆମେ ସମସ୍ତେ ତାଙ୍କ ସାଥ୍ ଦେବାକୁ ମଧ୍ୟ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଅପିଲ କରିଛନ୍ତି ବୈଭବ ମିଶ୍ର । କହିଛନ୍ତି କି, ବିଜୁଳି ନଆସିବାରୁ ଆମେ ଏନଡ଼ିଆରଏଫ, ସେସୁ, ଓଏସଇସିଙ୍କ ଉପରେ ଦୋଷ ଦେଉଛୁ କିନ୍ତୁ ପ୍ରକୃତରେ ଗ୍ରଉଣ୍ଡ ଜିରୋରେ ଆମ ପାଇଁ ଏତେ ଖରାତରାରେ ଦିନରାତି ଏକ କରି ପୁନଃରୁଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟରେ ଲାଗିଛନ୍ତି । ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଆମର କିଛି କର୍ତ୍ତବ୍ୟ ରହିଛି । ତେଣୁ ଆମ୍ଭେମାନେ ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଆଗେଇ ଆସିବା ଦରକାର ।

Comments are closed.