ଆମେରିକାରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଟ୍ରମ୍ପ୍ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କୁ କହିଲେ “ଫାଦର୍ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ” ! ଟ୍ରମ୍ପ୍ ଙ୍କ ଟିପ୍ପଣୀରେ ରାଗିଲେ କଂଗ୍ରେସର ଏହି ଯୁବ ନେତା ।

399

ଆମେରିକା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପ୍ ଏବଂ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମଙ୍ଗଳବାର ନ୍ୟୁୟର୍କରେ ଦ୍ୱିପକ୍ଷୀୟ କଥାବାର୍ତ୍ତା ହୋଇଛି । ଦୁଇ ନେତାଙ୍କ କଥାବାର୍ତ୍ତା ପରେ ପ୍ରେସ୍ କନଫ୍ରେନ୍ସ ହୋଇଥିଲା ଯେଉଁଥିରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଟ୍ରମ୍ପ ମୋଦିଙ୍କୁ ନେଇ ଏଭଳି କିଛି ଟିପ୍ପଣୀ ଦେଲେ ଯାହା ପରେ ବିବାଦ ରୁପେ ଠିଆ ହୋଇଯାଇଛି । ସଭାରେ ଟ୍ରମ୍ପ୍ ମୋଦିଙ୍କ ଖୁବ୍ ପ୍ରଶଂସା କରିବା ସହ ତାଙ୍କୁ “ଫାଦର୍ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ” ବୋଲି କହିଥିଲେ । ଏବେ ଏହି କଥାକୁ ନେଇ ଘେନିଛି ବିବାଦ । ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ଟିପ୍ପଣୀକୁ ବିରୋଧ କରିଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସ ନେତା । ମଲ୍ଲିକାର୍ଜ୍ଜୁନ୍ ଖଡଗେଙ୍କ ପୁଅ ତଥା କର୍ଣ୍ଣାଟକ ପୂର୍ବମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରିୟାଙ୍କ୍ ଖଡଗେ ନିଜ ଟ୍ୱିଟର୍ ରେ ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପ୍ ଏହି ଟିପ୍ପଣୀର ବିରୋଧ କରିଛନ୍ତି । ସେ ଲେଖିଛନ୍ତି , “ଏବେ କ’ଣ ଆମେରିକା କହିବ ଦେଶର ରାଷ୍ଟ୍ରପିତା କିଏ?” ଦେଖିବାକୁ ଗଲେ ଏହି ଫାଶୀବାଦୀ ଲୋକମାନେ ବୌଦ୍ଧିକ ରୁପରେ ଆମ ଲୋକଙ୍କୁ ତର୍କ ବିତର୍କ କରି କେବଳ ଲୁଟିଛନ୍ତି । ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆର ପ୍ରୋପାଗାଣ୍ଡା ଆଗାମୀ ପିଢିଙ୍କୁ ବିଗାଡିବାରେ ଲାଗିଛି । ପ୍ରିୟାଙ୍କ ଖଡଗେ ବିଜେପିର ଯୁବସାଂସଦ ତେଜସ୍ୱୀ ସୂର୍ଯ୍ୟାଙ୍କ ଏକ ଟ୍ୱିଟ୍ ର ରିଟ୍ୱିଟ୍ କରି ଏହି ଯବାବ୍ ଦେଇଥିଲେ । ଯେଉଁଥିରେ ତେଜସ୍ୱୀ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ଏଭଳି ବୟାନକୁ ବଡ଼ ଏବଂ ମହତ୍ତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବୋଲି କହିଥିଲେ ।

ତେବେ କେବଳ ପ୍ରିୟାଙ୍କ ଖଡ଼ଗେ ନୁହଁ ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆରେ ଅନେକ ଲୋକ ମଧ୍ୟ ଏହି କଥାର ବିରୋଧ କରିଥିଲେ । ଆମେରିକା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପ୍ ମଙ୍ଗଳବାର ନ୍ୟୁୟର୍କରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କ ଖୁବ୍ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ । ଟ୍ରମ୍ପ୍ କହିଥିଲେ , ଯଦି ମୁଁ ପୂର୍ବ ଭାରତର କଥା କହିବି ତେବେ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କ୍ଲେଷ ଏବଂ ଗଣ୍ଡଗୋଳର ପରିସ୍ଥିିତି ଦେଖାଯାଉଥିଲା କିନ୍ତୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି ଭାରତରେ ଏକତା ବଜାୟ ରଖିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କଲେ । ସେ ଜଣେ ପିତାଙ୍କ ଭଳି ସମସ୍ତ ଜନତାଙ୍କୁ ଏକ ସଙ୍ଗରେ ରହିବାର ପାଠ ଶିଖାଇଲେ । ମୋତେ ଏଭଳି ପ୍ରତୀତ ହେଉଛି ସେ ନେତା ନୁହଁନ୍ତି ଭାରତର ପିତା ।

Comments are closed.