ପୁଣି ପ୍ରଶଂସାର ପାତ୍ର ପାଲଟିଲା ପୋଲିସ : ରାତି ୨ଟାରେ ଷ୍ଟେସନରେ ଏକୁଟିଆ ଥିବା ଯୁବତୀଙ୍କୁ ନିରାପଦର ସହ ଘରେ ପହଞ୍ଚାଇ ବାଃ ବାଃ ସାଉଁଟିଲା ନାଗପୁର ପୋଲିସ , ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଚର୍ଚ୍ଚା 

300

ପୁଣି ପୋଲିସର ପ୍ରଶଂସା । ନାଗପୁର ପୋଲିସକୁ ନେଇ ଏବେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଖୁବ୍ ଚର୍ଚ୍ଚା । ଜଣେ ୧୯ ବର୍ଷୀୟ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ରେଳ ଷ୍ଟେସନରୁ ନିରାପଦର ସହ ତାଙ୍କ ଘରେ ଘରେ ପହଁଚାଇବା ଖବର ଏବେ ପୋଲିସକୁ ପ୍ରଶଂସାର ପାତ୍ର କରାଇଛି । ସୂଚନାନୁସାରେ, ନାଗପୁର ପୋଲିସ ଏକ ନୂଆ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି । ଯେଉଁଥିରେ ଯଦି କୌଣସି ମହିଳା ଏକୁଟିଆ ଯାତ୍ରା କରୁଛନ୍ତି, ତାହାଲେ ତାଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ । ନିରାପଦର ସହିତ ମହିଳା ଜଣଙ୍କୁ ଘରେ ପହଁଚାଇବ ନାଗପୁର ପୋଲିସ ।

ପୋଲିସ ମୁତାବକ, ୧୯ ବର୍ଷୀୟ ଯୁବତୀ ମନିଷା ଆନ୍ଧୀ ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ରେଳ ଷ୍ଟେସନ ଉପରେ ଏକୁଟିଆ ବସିଥିଲେ ଏବଂ ନିଜ ଘର ଲୋକଙ୍କ ସହ ଯୋଗାଯୋଗ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିଲେ । ମନିଷା ତାଙ୍କ ବାପା ମାଆଙ୍କୁ ଫୋନ୍ କରୁଥିଲେ , କିନ୍ତୁ କୌଣସି କାରଣ ବଶତଃ ଫୋନ ଲାଗୁ ନଥିଲା । ଯାହା ପରେ ସେ ପୋଲିସ ହେଲ୍ପ ଲାଇନ ନମ୍ବର ୧୦୯୧ କୁ ଫୋନ୍ କରି ସହାୟତା ମାଗିଥିଲେ । ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ ରେଲ ଷ୍ଟେସନରେ ପହଞ୍ଚି ମନିଷାଙ୍କୁ ଘରେ ଛାଡିଥିଲେ । ଏହି ଘଟଣାର ଏକ ଫଟୋକୁ ନାଗପୁର ପୋଲିସ ନିଜ ଟ୍ୱିଟର ଆକାଉଣ୍ଟରେ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି । ପୋଲିସର ଏଭଳି ମହତ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଚାରିଆଡୁ ଏବେ ପ୍ରଶଂସାର ସୁଅ ଛୁଟିବାରେ ଲାଗିଛି । ସେୟାର କରାଯାଇଥିବା ଫଟୋରେ କିଛି ପଜିଟିଭ ଓ କିଛି ନେଗେଟିଭ କମେଣ୍ଟ ମଧ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ୟୁଜର୍ସମାନେ ମଧ୍ୟ ନିଜ ନିଜ ସହରର ପୋଲିସଙ୍କୁ ଟ୍ୟାଗ କରି ଏହିଭଳି ସୁବିଧା ଯୋଗାଇ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି । ଅନ୍ୟ ପକ୍ଷରେ କେତେକ ୟୁଜର୍ସ ଏହି ଫଟୋରେ ନିଜ ନିଜର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି । ସ୍ଥିତି ଏଭଳି ହୋଇପଡିଛି କି ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ଯାତ୍ରା କରିବା ପାଇଁ ପୋଲିସର ଆବଶ୍ୟକତା ପଡିଛି ।

ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଜାତୀୟ ତଥା ରାଜ୍ୟର ୩୧୪ ବ୍ଲକରେ ଘଟୁଥିବା ପ୍ରତିଟି ଘଟଣା ଉପରେ ସମ୍ବାଦ ଓ କନକ ନ୍ୟୁଜ ଆପଣଙ୍କୁ ଦେଉଛି ୨୪ ଘଂଟିଆ ଅପଡେଟ | କରୋନାର ସଂକଟ ସମୟରେ ଆମେ ଲୋଡୁଛୁ ଆପଣଙ୍କ ସହଯୋଗ । ‘ସମ୍ବାଦ’ ଗ୍ରୁପର ଡିଜିଟାଲ ମିଡିଆକୁ ଆର୍ଥିକ ସମର୍ଥନ ଜଣାଇ ଆଂଚଳିକ ସାମ୍ବାଦିକତାକୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ କରନ୍ତୁ |

Comments are closed.