ତେଜ ପ୍ରତାପଙ୍କ ଗୁରୁତର ଅଭିଯୋଗ, “ମୋ ବାପାଙ୍କୁ ଦିଲ୍ଲୀରେ ବନ୍ଧକ ରଖାଯାଇଛି”

118

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଜନତା ଦଳ ବିହାରର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଲାଲୁ ପ୍ରସାଦ ଯାଦବଙ୍କ ବଡପୁଅ ତଥା ବିହାରର ପୂର୍ବତନ ମନ୍ତ୍ରୀ ତେଜ ପ୍ରତାପ ଏକ ଗୁରୁତର ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି କି ତାଙ୍କ ବାପା ଲାଲୁ ଯାଦବ ଅସୁସ୍ଥ ଥିବା ବେଳେ କିଛି ଲୋକ ତାଙ୍କୁ ଦିଲ୍ଲୀରେ ବନ୍ଧକ ରଖିଛନ୍ତି । ତେଜ ପ୍ରତାପ ଏତିକିରେ ଅଟକି ନାହାଁନ୍ତି ସେ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି କି କିଛି ଲୋକ ମୋ ବାପାଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଦଳର ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ହେବାକୁ ସ୍ୱପ୍ନ ଦେଖୁଛନ୍ତି  ।

କହାର ନାମ ନନେଇ ସେ କହିଛନ୍ତି ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଜଣାଅଛି ଏଭଳି କେଉଁମାନେ କରୁଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି କି ଗୋଟିଏ ବର୍ଷତଳୁ ମୋ ବାପା ଜେଲରୁ ମୁକୁଳିଥିଲେ ବି କିଛି ଲୋକ ତାଙ୍କୁ ଦିଲ୍ଲୀରେ ବନ୍ଧକ ରଖିଛନ୍ତି । ଗୋଟିଏ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ତେଜ ପ୍ରତାପ ନିଜର ନୂଆ ସଂଗଠନ ‘ଛାତ୍ର ଜନଶକ୍ତି ପରିଷଦ’ ବ୍ୟାନର ତଳେ ‘ରାଜନୀତି ଶଖ, ନେତୃତ୍ୱ କର’ ବିଷୟ ଉପରେ ଏକ ବହ କାର୍ଯ୍ୟଶାଳାର ଆୟୋଜନ କରିଥିଲେ । ଏଥିରେ ସେ ପରିଷଦର ସମ୍ବିଧାନକୁ ଲୋକାର୍ପଣ କରିଥିଲେ । ଏଥିରେ ସେ ପୂର୍ବରୁ ଚାଲିଆସୁଥିବା ଅଣ ରାଜନୈତିକ ସଂଗଠନ ଡିଏସଏସ୍ ଓ ଯଦୁବଂଶୀ ସେନାକୁ ଛାତ୍ର ଜନଶକ୍ତି ପରିଷଦରେ ବିଲୟ କରିଛନ୍ତି ।

କହିରଖୁ କି ଗତ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପରେ ତେଜ ପ୍ରତାପ ଆରଜେଡି ପାଇଁ ମୁଣ୍ଡ ବିନ୍ଧାର କାରଣ ପାଲଟିଛନ୍ତି । ତେଜ ପ୍ରତାପ ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ ନିଜ ଭାଇ ତେଜସ୍ୱୀ ଯାଦବଙ୍କୁ ବି ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି । ଏହାସହ ଆରଜେଡି ବିହାର ଶାଖା ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଜଗଦାନନ୍ଦ ସିଂଙ୍କୁ ନେଇ ବି ବିବାଦ ଦେଖାଦେଇଥିଲା । ହେଲେ ଏବେ ତେଜ ପ୍ରତାପଙ୍କର ଏଭଳି ବୟାନ ଆରଜେଡି ଭିତରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର କେନ୍ଦ୍ରବିନ୍ଦୁ ପାଲଟିଛି ।