ରିଲିଜ୍ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ଫିଲ୍ମ ‘ସମସେରା’ । ଗୋଟିଏ ସିନ୍‌ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା ୪୦୦ ଫୁଟ୍‌ର ଲମ୍ବା ଟ୍ରେନ୍‌

183

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ରଣବୀର କପୁର ଏବଂ ସଞ୍ଜୟ ଦତ୍ତଙ୍କ ଅଭିନୀତ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘ଶମଶେରା’ ଆସନ୍ତା ୨୨ ଜୁଲାଇରେ ରିଲିଜ୍‌ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଫିଲ୍ମର ରିଲିଜ୍‌ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ଚର୍ଚ୍ଚା ଅଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ଫିଲ୍ମକୁ ନେଇ ନୂଆ ଅପଡେଟ୍‌ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । କରଣ ଜୋହରଙ୍କୁ ଏହି ଫିଲ୍ମର ଏକ ସିନ୍‌ସୁଟିଂ ପାଇଁ ୪୦୦ ଫୁଟ ଲମ୍ବର ଟ୍ରେନ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକ ପଡିଥିଲା । କରଣ ଜୋହରଙ୍କୁ ଏଥିପାଇଁ କରିବାକୁ ପଡିଲା କାହିଁକି ନା ତାଙ୍କୁ ୧୮୦୦ ଦଶକର ଟ୍ରେନ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ ପଡୁଥିଲା, ବର୍ତ୍ତମାନ ମିଳିବା କଷ୍ଟକର ଥିଲା। କହିବାକୁ ଗଲେ ଫିଲ୍ମର ଟ୍ରେଲରରେ ଟ୍ରେନ୍ ସିନ୍‌ର ଝଲକ ମଧ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି ।

ଫିଲ୍ମର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ କରଣ ମଲହୋତ୍ରା ଏହା ବିଷୟରେ କହିଛନ୍ତି, ‘ଆମେ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଥିଲୁ ଯେ ଦେଖାଯିବା ଆମେ ଯାହା ଦେଖାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛୁ, ଯେମିତି ଲାଗିବ କି ଏହା ଫିଲ୍ମ ସେଟ୍ ନୁହେଁ। ଜୀବନ କ୍ରମଠାରୁ ଏତେ ବଡ଼ ହେଉଛି ଟ୍ରେନ୍ ୱାଲାର ସିନ୍‌। ଏହି ଦୃଶ୍ୟର ସୁଟିଂ କରିବାରେ ଅସୁବିଧା କ’ଣ ଥିଲା ତାହା ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ ନିର୍ମାତା କହିଥିଲେ। ତେବେ କରଣ ମଲହୋତ୍ରା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ବଡ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ଥିଲା ।

କାରଣ ୧୮୦୦ ଦଶକର ଟ୍ରେନ୍ କୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ମିଶାଇବା ସମ୍ଭବ ନଥିଲା । ତେଣୁ ଏହି ସୁଟିଂ ପାଇଁ ସେ ପ୍ରାୟ ୪୦୦ ଫୁଟର ଏକ ଲମ୍ବା ଟ୍ରେନ୍ ତିଆରି କରିଥିଲୁ। ଏହା ଆମ ପାଇଁ ସବୁଠୁ ଏକ ବଡ କାମ ଥିଲା । ଏହା ବ୍ୟତୀତ “ଶମଶେରା ପ୍ରଡକ୍ସନ ଡିଜାଇନ୍ ଏବଂ ଭିଏଫଏକ୍ସ ଟିମ୍‌କୁ ଏତେ ବଡ଼ ଦାୟିତ୍ବ ଗ୍ରହଣ କରିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ସହ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଉଛି । ଏହି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଟ୍ରେନ୍ ତିଆରି କରିବାକୁ ଦଳକୁ ପ୍ରାୟ ଏକ ମାସ ସମୟ ଲାଗିଛି। ଏଭଳି ଭାବରେ ଭିଏଫକ୍ସ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଛି ଯାହା ପୂର୍ବରୁ କେବେ ଦେଖାଯାଇ ନଥିଲା । ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଟି ଦେଶର ଅନେକ ଭାଷାରେ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରୁଛି। ଏଥିରେ ରଣବୀର ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଆକ୍ସନ୍ ହିରୋ ଭାବେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବେ ।