ବିିଦେଶରେ ପ୍ରୋଟୋକଲ ଭାଙ୍ଗିଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ । ମୋଦିଙ୍କ ଏପରି କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଦେଖି ଚାହିଁ ରହିଲେ ଆମେରିକୀୟ ଅଧିକାରୀ

5,814

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ୭ ଦିନିଆ ଆମେରିକା ଗସ୍ତରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି । ହାଓଡି ମୋଦି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗ ଦେବା ଲାଗି ହୁଷ୍ଟନ ସହରରେ ପହଂଚି ସାରିଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ । ତେବେ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମୋଦିଙ୍କ ସହ ଆମେରିକା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପ ମଧ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତ ରହିବେ । ତେବେ ମୋଦି ବିମାନ ବନ୍ଦରରେ ଯାହା କଲେ ତାହା ଜାଣିଲେ ଆପଣ ମଧ୍ୟ ତାଜୁବ ହୋଇଯିବେ ।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆମେରିକା ଗସ୍ତରେ ଯାଇ ହୁଷ୍ଟନରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ବିମାନ ବନ୍ଦରରେ ତାଂକୁ ସ୍ୱାଗତ କରାଯାଇଥିଲା । ଏହି ସ୍ୱାଗତ ସମୟରେ ଜଣେ ଆମେରିକୀୟ ମହିଳା ଅଧିକାରୀ ମୋଦିଙ୍କୁ ଏକ ଫୁଲ ତୋଡା ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ । ବେଶ ଉତ୍ସୁକତାର ସହ ମୋଦି ତାହାକୁ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ । ହେଲେ ଏହାକୁ ଧରିବା ବେଳେ ଫୁଲତୋଡାରୁ ଗୋଟିଏ ଫୁଲ ପାଖୁଡା ତଳେ ପଡିଯାଇଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଲା ।

ଧିରେ ଧିରେ ଆଗକୁ ବଢିବାରେ ଲାଗିଥିଲେ ମୋଦି । କିନ୍ତୁ ଏହାର ଆଭାସ ମିଳିବା ମାତ୍ରେ ପଛକୁ ଫେରିବା ସହ ତଳେ ପଡିଯାଇଥିବା ଫୁଲ ତୋଡାକୁ ଉଠାଇ ନେଇଥିଲେ ମୋଦି । ଯାହାକୁ ଦେଖି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଥିଲେ ସେଠାରେ ଉପସ୍ଥିତି ଥିବା ଆମେରିକା ଅଧିକାରୀ । କେବଳ ଉଠାଇ ନଥିଲେ ବରଂ ତାହାକୁ ଜଣେ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଦେଇଥିଲେ ।

କୁହାଯାଉଛି ପୁଣି ଥରେ ପ୍ରୋଟୋକୋଲ ଭାଂଗିଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ । ଏହାକୁ ଦେଖିବା ପରେ ସ୍ୱଚ୍ଛତାକୁ ନେଇ କେତେ ଗମ୍ଭୀର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ତାହା ପୂରା ଜଣାଯାଉଛି । ମୋଦି ଯେଉଁ ସ୍ଥାନରେ ରହିବେ ତାହାର ଚାରିପାଖ ପରିବେଶ ମଧ୍ୟ ବେଶ ପରିସ୍କାର ବୋଲି ସୂଚନା ରହିଛି । ତେବେ ମୋଦିଙ୍କୁ ସ୍ୱାଗତ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରବାୟୀ ଭାରତୀୟ ମାନେ ହାତରେ ତ୍ରିରଙ୍ଗା ଧରିଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ୩ ଘଂଟାର ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଚାଲିବାକୁ ଥିବା ବେଳେ ୫୦ ହଜାର ଟିକେଟ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଲାଗି ବିକ୍ରି ହୋଇଛି ।

Comments are closed.