ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ପୁରୀ-ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ପୁରୁଷୋତ୍ତମ ଏକ୍ସପ୍ରେସରେ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀଙ୍କ ଆତଙ୍କରାଜ। ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ହଇରାଣ କଲେ, ଲଗେଜ ଭାଙ୍ଗିଲେ

1,377

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ପୁରୀ-ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ଏକ୍ସପ୍ରେସରେ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀଙ୍କ ଆତଙ୍କରାଜ । ରାତି ଅଧରେ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ହଇରାଣ କରିବା ସହ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଲଗେଜ ଭଙ୍ଗାରୁଜା କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ପରିସ୍ଥିତି ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ବାହାରେ ଯିବାରୁ ପୋଲିସକୁ ମୃଦୁ ଲାଠିଚାର୍ଜ କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା । ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଚାଲିଥିବା ଆର୍ମି ଇଂଟରଭ୍ୟୁ ଦେବାକୁ ବିହାରରୁ ଶହ ଶହ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ ଆସିଥିଲେ । ରାତି ପ୍ରାୟ ୧୧ଟାରେ ଟ୍ରେନରେ ଯିବାକୁ ଷ୍ଟେସନ ଯାଇଥିଲେ । ପୁରୁଷୋତ୍ତମ ଏକ୍ସପ୍ରେସରେ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ସିଟରେ ଜୋର ଜବରଦସ୍ତ ବସିଥିଲେ । ତେବେ ଟ୍ରେନ ଦେଢଘଂଟା ବିଳମ୍ବ ହେବାରୁ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଭୟଭୀତ କରିବା ସହ ଭଙ୍ଗାରୁଜା କରିଥିଲେ । ରେଳବାଇ ପୋଲିସ କିଛି ପିଲାଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖି ପଚରାଉଚରା କରୁଛି ।

ପୁରୁଷୋତ୍ତମ ଏକ୍ସପ୍ରେସରେ ଜୋରଜବରଦସ୍ତ ଚଢ଼ିଗଲେ: ୫ ଥର ଚେନ୍ ଟାଣିଲେ

ରବିବାରଠାରୁ ଭୁବନେଶ୍ବରର ୧୨୦ ବାଟାଲିଆନରେ ସେନା ନିଯୁକ୍ତି ମେଳା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ପର୍ଯ୍ୟାୟକ୍ରମେ ହେଉଥିବା ଏହି ପରୀକ୍ଷାରେ ଓଡ଼ିଶା ସମେତ ବିହାର ଓ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀମାନେ ହଜାର ହଜାର ସଂଖ୍ୟାରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ଆସି ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି। ବିଶେଷକରି ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ଓ ବିହାରର ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀମାନେ ପୂର୍ବରୁ କୌଣସି ରିଜର୍ଭେସନ୍ ନକରି ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଓଡ଼ିଶା ଆସୁଥିବା ବିଭିନ୍ନ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍ ଟ୍ରେନରେ ଜୋରଜବରଦସ୍ତ ଚଢ଼ି ଭୁବନେଶ୍ବର ଆସିଥିଲେ। ଫଳରେ ଦୁଇଦିନ ହେଲା ନନ୍ଦନକାନନ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍ ଓ ନୀଳାଚଳ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍ ଆଦି ଟ୍ରେନଗୁଡ଼ିକରେ ଯାତ୍ରୀମାନେ ନାହିଁ ନ ଥିବା ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି। ଗୋଟିଏ ଗୋଟିଏ ସଂରକ୍ଷିତ ବଗିରେ ଶହ ଶହ ସଂଖ୍ୟାରେ ପ୍ରବେଶ କରି ସେମାନେ ଏଭଳି ଉତ୍ପାତ କରୁଥିଲେ ଯେ ଟ୍ରେନରେ ଆସୁଥିବା ଯାତ୍ରୀମାନେ ଅକଥନୀୟ ନିର୍ୟାତନାର ଶିକାର ହୋଇ ତ୍ରାହି ତ୍ରାହି ଡାକିଥିଲେ।

ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଜାତୀୟ ତଥା ରାଜ୍ୟର ୩୧୪ ବ୍ଲକରେ ଘଟୁଥିବା ପ୍ରତିଟି ଘଟଣା ଉପରେ ସମ୍ବାଦ ଓ କନକ ନ୍ୟୁଜ ଆପଣଙ୍କୁ ଦେଉଛି ୨୪ ଘଂଟିଆ ଅପଡେଟ | କରୋନାର ସଂକଟ ସମୟରେ ଆମେ ଲୋଡୁଛୁ ଆପଣଙ୍କ ସହଯୋଗ । ‘ସମ୍ବାଦ’ ଗ୍ରୁପର ଡିଜିଟାଲ ମିଡିଆକୁ ଆର୍ଥିକ ସମର୍ଥନ ଜଣାଇ ଆଂଚଳିକ ସାମ୍ବାଦିକତାକୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ କରନ୍ତୁ |

Comments are closed.