ଦ୍ୱିତୀୟ ପାଳିରେ ମୋଦି ସରକାରଙ୍କ ବଡ ନିଷ୍ପତି । ପ୍ରଥମ କ୍ୟାବିନେଟ ବୈଠକରେ ସହିଦ ପରିବାର ପିଲାଙ୍କ ପାଇଁ ନେଲେ ବଡ ନିଷ୍ପତି, ବଢାଇଲେ ଛାତ୍ରବୃତ୍ତି ।

346

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ଦ୍ୱିତୀୟ ପାଳିର ପ୍ରଥମ କ୍ୟାବିନେଟ ବୈଠକରେ ବଡ ନିଷ୍ପତି ନେଇଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି । ସହିଦ ପୋଲିସ ପରିବାରଙ୍କ ପାଇଁ ବଡ ନିଷ୍ପତି ନେଇଛନ୍ତି ମୋଦି ସରକାର । ନ୍ୟାସନାଲ ଡିଫେନ୍ସ ଫଣ୍ଡରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଛାତ୍ରବୃତ୍ତି ବୃଦ୍ଧି ପ୍ରସ୍ତାବକୁ କ୍ୟାବିନେଟର ପ୍ରଥମ ବୈଠକରେ ଅନୁମୋଦନ କରାଯାଇଛି । ଏହାଦ୍ୱାରା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଓ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ଆକ୍ରମଣରେ ଶହୀଦ ହୋଇଥିବା ଯବାନଙ୍କ ପିଲାଙ୍କ ପାଇଁ ଛାତ୍ରବୃତ୍ତି ରାଶି ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଛି ।

ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ବୃତ୍ତି ରାଶି ୨୦୦୦ରୁ ୨୫୦୦ ଟଙ୍କାକୁ ବୃଦ୍ଧି ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଛାତ୍ରୀ ମାନଙ୍କ ବୃତ୍ତି ରାଶି ୨୨୫୦ରୁ ବୃଦ୍ଧି କରି ୩୦୦୦ ଟଙ୍କା କରାଯାଇଛି । ନିଜ ଦ୍ୱିତୀୟ ପାଳିର ପ୍ରଥମ କ୍ୟାବିନେଟ ବୈଠକରେ ହୋଇଥିବା ନିଷ୍ପତି ବାବଦରେ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି ଜଣାଇଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି । ଦେଶର ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ପ୍ରାଣବଳି ଦେଇଥିବା ସହିଦ ପରିବାର ପାଇଁ ଏହି ନିଷ୍ପତି ସମର୍ପିତ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ମୋଦି ।

ଗତକାଲି ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ପାଇଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ମୋଦି ଶପଥ ନେଇଥିବା ବେଳେ ୫୭ ଜଣ ମନ୍ତ୍ରୀ ମଧ୍ୟ ଶପଥ ନେଇଥିଲେ । ଆଉ ଆଜି ମନ୍ତ୍ରୀ ମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବିଭାଗ ବଣ୍ଟନ ପରେ ପ୍ରଥମ କ୍ୟାବିନେଟ ବୈଠକରେ ଏହି ନିଷ୍ପତି ନେଇଛି ମୋଦି ସରକାର ।

Comments are closed.