ନୂଆ ବର୍ଷରେ ଯୋଧପୁର ପୋଲିସର ନିଆରା ପଦକ୍ଷେପ । ଚାଲାଣ କାଟିବା ବଦଳରେ ଲୋକଙ୍କୁ ବାଣ୍ଟିଲା କ୍ଷୀର

56

ରାଜସ୍ଥାନ ଯୋଧପୁର ପୋଲିସ୍ ନୂତନ ବର୍ଷ ଉତ୍ସବ ପାଳନ : ପୋଲିସ୍ କମିଶନର୍ ନୂତନ ବର୍ଷ ୨୦୨୪ କୁ  ଏକ ନିଆରା ଢଙ୍ଗରେ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଇ ଲୋକଙ୍କୁ ମଦ୍ୟପାନ ଏବଂ ହୋ ହଲ୍ଲା  ରକ୍ଷା କରିବା ପାଇଁ ‘ଯୋଧପୁର ଡାଏରୀ ଏବଂ ଶ୍ରୀରାମ ହସ୍ପିଟାଲ’ର ମିଳିତ ସହଯୋଗରେ  ଟ୍ରାଫିକ ପୋଲିସ ସହରର ପ୍ରମୁଖ ଛକଠାରେ ସହରବାସୀଙ୍କୁ କ୍ଷୀର ପିଇବାକୁ ଦେଇଥିଲା ।

ସହରର ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ କ୍ଷୀର ପିଇବା ପାଇଁ ଲୋକଙ୍କ ଭିଡ଼ ଜମିଥିଲା । ଗତକାଲି ରାତିରେ ପୋଲିସ ଏହି ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ଏକ ଅଭିଯାନ ଚଳାଇ ଲୋକମାନଙ୍କୁ କ୍ଷୀର ପିଇବାକୁ ଦେଇ ଏକ ନିଆରା ବାର୍ତ୍ତା ଦେଇଥିଲା । ପୋଲିସ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପାଇଁ କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି କରିସାରିଥିଲା ​​ଏବଂ ଯୋଧପୁରର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ବଡ ବଡ ହୋର୍ଡିଂ ଲଗାଇ ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କୁ ବାର୍ତ୍ତା ଦେବା ଆରମ୍ଭ କରି ଦେଇଥିଲା ।

ଭାମାଶାହଙ୍କ ସହାୟତାରେ ପୋଲିସ ସହରର ମୁଖ୍ୟ ଛକ ଏବଂ ରାସ୍ତାରେ ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କୁ କ୍ଷୀର ଖାଇବାକୁ ଦେଇ ନୂତନ ବର୍ଷକୁ ସ୍ୱାଗତ କରିଥିଲା ​​ଏବଂ ମଦ୍ୟପାନ ନକରିବାକୁ ନିବେଦନ କରିଥିଲା । ଏହାର ନୂତନ ଥିମ୍ ମଧ୍ୟ ରଖାଯାଇଥିଲା, ଯାହାକୁ ପୋଲିସ ଦ୍ୱାରା ‘ନୂଆ ବର୍ଷକୁ କ୍ଷୀର ସହିତ ସ୍ୱାଗତ କର ଏବଂ ମଦ୍ୟପାନ ସହିତ ନୁହେଁ’ ନାମରେ ନାମିତ କରାଯାଇଥିଲା । ଏଥିପାଇଁ ପୋଲିସ ମଧ୍ୟ ସାଧାରଣ ଜନତାଙ୍କଠାରୁ ପ୍ରଶଂସନୀୟ ସହଯୋଗ ପାଇଛି । ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀମାନେ ନିଜେ ଏହି ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ସବୁଆଡେ ପରିଚାଳନା କରିଥିଲେ ।

ପୋଲିସର ନିଆରା ବାର୍ତ୍ତା

ଅତିରିକ୍ତ ଡେପୁଟି କମିଶନର ଭୋପାଳ ସିଂ ଲାଖୱାଟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମଦ ବଦଳରେ ଦୁଗ୍ଧ ସହିତ ନୂଆ ବର୍ଷ ପାଳନ କରିବା ପାଇଁ ଭାମାଶାହଙ୍କ ସହାୟତାରେ ଏକ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ଜାଲରୀ ଗେଟ୍, ରେଳ ଷ୍ଟେସନ୍, ପାଭାଟା ସର୍କଲ୍, ଖେଟ୍ ସିଂ ତିରାହା ଇତ୍ୟାଦି ସହରର ମୁଖ୍ୟ ଛକଗୁଡ଼ିକରେ ନୂତନ ବର୍ଷକୁ ଦୁଗ୍ଧ ସହିତ ସ୍ୱାଗତ କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଯେଉଁଠାରେ ଦୁଗ୍ଧ ଷ୍ଟଲ୍ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରାଯାଇଥିଲା, ଲୋକମାନେ କ୍ଷୀର ପିଇବାକୁ ଆମନ୍ତ୍ରିତ ହୋଇଥିଲେ। କିଛି ଲୋକ କେବଳ କ୍ଷୀର ପିଇ ନଥିଲେ ବରଂ ବାଲ୍ଟି ଏବଂ କେଟଲ୍ ସାହାଯ୍ୟରେ ସେଠାରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ଯାହା ଦ୍ଵାରା ସେମାନେ କ୍ଷୀରକୁ ନିଜ ଘରକୁ ନେଇ ପାରିବେ ।

ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଏହି ପ୍ରକାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆୟୋଜିତ ହେଇଛି

ଏହି ସମୟରେ ଭୋପାଳ ସିଂ ଲାଖୱାଟ, ଏସିପି ନରେନ୍ଦ୍ର ଡେମା, ସର୍ଦ୍ଦାରପୁର ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନ ପ୍ରଦୀପ ଦାଗା ଏବଂ ଡଃ. ସୁନୀଲ ଚାନ୍ଦ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ରିକ୍ଟିଆ ଭୈରଜୀ ଛକରେ କ୍ଷୀର ଷ୍ଟଲର ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିଲା ଯେଉଁଠାରେ କେବଳ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀମାନେ ଲୋକଙ୍କୁ କ୍ଷୀର ଦେଉଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା।  ଯୋଧପୁର ଡାଏରୀ ବଂ ପୋଲିସ କମିଶନରଙ୍କ ସହଯୋଗରେ ଏହି ପୂରା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆୟୋଜିତ ହୋଇଥିଲା ।  ରାଜସ୍ଥାନ  ପୋଲିସ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଏପରି ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଥିଲା ।