ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀର ହିନ୍ଦୁୱାଡାରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସେନା ମୁହାମୁହିଁ: ୨ ଅଫିସରଙ୍କ ସମେତ ୫ ଯବାନ ସହିଦ; ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀଙ୍କ ପାଲଟା ଗୁଳିରେ ୨ ଆତଙ୍କବାଦୀ ନିପାତ

611

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରର ହିନ୍ଦୱାଡାରେ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀ-ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏନକାଂଉଟର ହୋଇଛି । ଏଥିରେ ଦୁଇ ଅଫିସରଙ୍କ ସମେତ ୫ ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀ ସହିଦ ହୋଇଛନ୍ତି । ସହିଦଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଜଣେ ମେଜର ଓ ଜଣେ କର୍ଣ୍ଣେଲ ଅଛନ୍ତି । ମୃତ ୨ ଆତଙ୍କବାଦୀ ବିଦେଶୀ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି । ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ଏକ ଘରେ ଲୁଚିରହିଥିବା ଖବର ମିଳିବା ପରେ ଗତକାଲି ସନ୍ଧ୍ୟାରୁ ଅପରେସନ ଜାରି ରହିଥିଲା । ସଂପୃକ୍ତ ସ୍ଥଳକୁ ବିସ୍ଫୋଟ କରି ଉଡାଇଦେଇଥିଲା ସେନା । ଏହାପରେ ପୁରା ଘରେ ନିଆଁ ଲାଗିଯାଇଥିଲା । ଘଟଣା ପରେ ସଂପୃକ୍ତ ଅଂଚଳରେ ଅପରେସନକୁ ଜୋରଦାର କରାଯାଇଛି । ସଂପୃକ୍ତ ଅଂଚଳକୁ ସିଲ କରାଯିବା ସହ ଗାଡି ଚଳାଚଳକୁ ବନ୍ଦ କରାଯାଇଛି ।

ଶନିବାର ଅପରାହ୍ଣରୁ ଚାଲିଥିବା ଏହି ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର୍‌ରେ ନିହତ ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ହେଉଛନ୍ତି କର୍ଣ୍ଣେଲ୍ ଆଶୁଦତୋଷ ଶର୍ମା, ମେଜର ଅଞ୍ଜୁ, ଜଣେ ଲାନ୍‌ସ୍ ନାଏକ, ଜଣେ ରାଇଫଲ୍‌ମ୍ୟାନ୍ ଏବଂ ପୁଲିସ ସବ୍‌-ଇନ୍ସପେକ୍ଟର୍ ଶକୀଲ୍ କାଜି। ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ସେମାନଙ୍କର ଶବ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ସମ୍ପୃକ୍ତ ଅଞ୍ଚଳରେ ଆତ୍ମଗୋପନ କରିଥିବା ଆତଙ୍କବାଦୀମାନଙ୍କୁ ନିପାତ କରିବାକୁ ଭାରତୀୟ ସେନାବାହିନୀ ସିନ୍ଦୂରା ଫାଟିବା ବେଳକୁ ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ। ମିଳିଥିବା ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ, ଭୋର୍‌ ପ୍ରାୟ ୩: ୩୦ ମିନିଟ୍‌ରେ ହଣ୍ଡୱାରାର ଚାଞ୍ଜମୁଲ୍ଲା ଠାରେ ହୋଇଥିବା ଏହି ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର୍‌ରେ ଦୁଇଜଣ ଆତଙ୍କବାଦୀ ନିହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଆତଙ୍କବାଦୀମାନଙ୍କୁ ଖୋଜି ବାହାର କରିବାକୁ ଦ୍ବାର ଦ୍ବାର ବୁଲି ତଲାସ କରାଯାଇଥିଲା।

ପ୍ରାଥମିକ ସୂଚନା ଅନୁସାରେ, ଏକ ପଣବନ୍ଦୀ ବା ମୁଣ୍ଡଜାମିନ ଭଳି ପରିସ୍ଥିତି ଏଡ଼ାଇବାକୁ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ରାଇଫଲ୍‌ର ଏକ ଦଳ ଜଣେ ସାଧାରଣ ନାଗରିକଙ୍କ ଘରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥି‌ଲା ବେଳେ ସେମାନଙ୍କୁ ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ। ସେ ଘରେ ବାସ କରୁଥିବା ସାଧାରଣ ନାଗରିକମାନଙ୍କୁ ନିରାପଦରେ ଅନ୍ୟତ୍ର ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଛି।

Comments are closed.