ଦୈନିକ ହିନ୍ଦୀ ଖବରକାଗଜ ଦୈନିକ ଭାସ୍କର କାର୍ଯ୍ୟାଳରେ ରେଡ଼୍ : ଦେଶବ୍ୟାପୀ ରେଡ଼ କରିଛି ଆୟକର ବିଭାଗ, ମୁମ୍ବାଇ ଦିଲ୍ଲୀ ସମେତ ୩୨ ସ୍ଥାନରେ ଚଢାଉ

91

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ପ୍ରମୁଖ ହିନ୍ଦୀ ଦୈନିକ ଖବର କାଗଜ ଦୈନିକ ଭାସ୍କର ଗ୍ରୁପ ଉପରେ ଆୟକର ବିଭାଗ ଦେଶବ୍ୟାପୀ ରେଡ଼୍ କରିଛି । ଦିଲ୍ଲୀ, ମୁମ୍ବାଇ, ଅହମ୍ମଦାବାଦ ସମେତ ଛତିଶଗଡ, ରାଜସ୍ଥାନରେ ଗ୍ରୁପର ପ୍ରାୟ ପ୍ରାୟ ୩୨ଟି ସ୍ଥାନରେ ଏହି ଚଢାଉ ହୋଇଛି । ଆୟକର ଆଇନ ଧାରା ୧୩୨ ଅନୁସାରେ ଏହି ଗ୍ରୁପର ବିଭି୍ନ୍ନ ବ୍ୟବସାୟିକ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନ ଓ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସ୍ଥାନ ଉପରେ ଏହି ରେଡ୍ ହୋଇଛି । ଗ୍ରୁପର କିଛି ପ୍ରମୋଟର ଓ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଘରେ ବି ଆୟକର ବିଭାଗ ଚଢାଉ କରିଛି ଦୈନକ ଭାସ୍କର ଉତର ଭାରତର ଏକ ପ୍ରମୁଖ ଖବର କାଗଜ ।

ମିଡିଆ ଛଡା ଶକ୍ତି, ବୟନଶିଳ୍ପ ଓ ରିଅଲ ଇଷ୍ଟେଟରେ ହଜାର ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କାର ନିବେଶ କରିଛି ଏହି ଗ୍ରୁପ । ବର୍ଷକୁ ଏହି ଗ୍ରୁପର ଟର୍ଣ୍ଣଓଭର ହେଉଛି ୬ ହଜାର କୋଟି । ବିରୋଧୀ ଦଳ ଦୈନିକ ଭାସ୍କର ଉପରେ ଏହି ଚଢାଉକୁ ନିନ୍ଦା କରିଛନ୍ତି । କଂଗ୍ରେସ ଓ ଆମ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି ମୁଖ୍ୟ ଅରବିନ୍ଦ କେଜରିୱାଲ ଦୈନିକ ଭାସ୍କର ଉପରେ ଆୟକର ଚଢାଉକୁ ନିନ୍ଦା କରିଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି, ଏହାଦ୍ୱାରା ମିଡିଆକୁ ଭୟ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଉଛି । ଗତକାଲି ଏହାକୁ ନେଇ ସଂସଦରେ ବି ହଙ୍ଗାମା ହୋଇଥିଲା ।

ଗୁରୁବାର ପ୍ରାୟ ସକାଳ ୪ଟାରୁ ସାଢେ ୪ଟା ମଧ୍ୟରେ ଆୟକର ବିଭାଗର ୧୦୦ ଜଣିଆ ଟିମ୍ ଭୋପାଳ, ଇନ୍ଦୋର, ଜୟପୁର, ଅହମ୍ମଦାବାଦ ଓ ନୋଏଡା ଅଫିସ ଓ ଅନ୍ୟ କିଛି ସ୍ଥାନରେ ରେଡ କରିଥିଲା । ସେମାନଙ୍କ ସହ ସିଆରପିଏଫ ଯବାନ ଥିଲେ । ସେପଟେ ଦୈନିକ ଭାସ୍କର ଗ୍ରୁପ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି, ଯାଂଚରେ ସବୁପ୍ରକାରର ସହୟତା କରାଯାଇଛି ଓ ଅଧିକାରୀମାନେ ଯେଉଁ ଦସ୍ତାବିଜ ମାଗିଥିଲେ ତାକୁ ଦିଆଯାଇଛି ।