ଇଣ୍ଡିଆଜ୍ ବେଷ୍ଟ ଡ୍ୟାନ୍ସର୍ ସିଜନ-୨ : ବିଜୟ ମୁକୁଟ ପିନ୍ଧିଲେ ସୌମ୍ୟା କାମ୍ବଲେ, ଓଡ଼ିଶାର ରୋଜା ରଣା ଦ୍ୱିତୀୟ ରନର୍ସ ଅପ୍

188

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ସୋନି ଏଣ୍ଟରଟେନମେଣ୍ଟ ଟେଲିଭିଜନରେ ପ୍ରସାରିତ ଡ୍ୟାନ୍ସ ରିଆଲିଟି ସୋ’ ‘ଇଣ୍ଡିଆଜ୍ ବେଷ୍ଟ ଡ୍ୟାନ୍ସର୍’ର ବିଜୟିନୀ ହୋଇଛନ୍ତି ସୌମ୍ୟା କାମ୍ବଲେ । ରବିବାର ଦିନ ‘ଅଲ୍ଟିମେଟ୍ ଫାଇନାଲ୍’ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା, ଯେଉଁଥିରେ ପାଞ୍ଚଜଣ ଫାଇନାଲିଷ୍ଟ ଥିଲେ ରୋଜା ରାଣା, ରକ୍ତିମ୍ ଠାକୁରିଆ, ଜାମ୍ରୋଡ୍ ଏମଡି, ଗୌରବ ସରବନ ଏବଂ ସୌମ୍ୟା କାମ୍ବଲେ। ଏମାନଙ୍କୁ ଏହି ସୋ’ ଜିତିବା ପାଇଁ ପ୍ରତିଯୋଗିତା କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ।

ମଲାଇକା ଆରୋରା, ଟେରେନ୍ସ ଲୁଇସ୍ ଏବଂ ଗୀତା କାପୁର ଏହାର ବିଚାରକ ଥିଲେ। ଅବଶେଷରେ ସୌମ୍ୟା କାମ୍ବଲେ ଏହାର ବିଜେତା ବୋଲି ଘୋଷଣା କରାଯାଇଥିଲା। ପୁରସ୍କାର ବାବଦରେ ତାଙ୍କୁ ୧୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଓ ଏକ କାର୍ ମିଳିଛି । ଉଭୟ ସୌମ୍ୟା କାମ୍ବଲେ ଏବଂ ଗୌରବ ସରବନ ଅସୁସ୍ଥ ଥିବା ହେତୁ ଫାଇନାଲରେ ଯୋଗ ଦେଇ ନ ଥିବାରୁ ଭିଡିଓ କଲ ମାଧ୍ୟମରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।

ବିଜୟିନୀ ହେବା ପରେ ସୌମ୍ୟା ଏକ ବିବୃତ୍ତିରେ କହିଛନ୍ତି, “ମୁଁ ଭାବପ୍ରବଣ ହୋଇପଡିଛି । ଏହି ଯାତ୍ରାରେ ମୋତେ ଭୋଟ୍ ଦେଇଥିବା ଏବଂ ସମର୍ଥନ କରିଥିବା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଏବଂ ଯେଉଁମାନେ ମୋ ଜୀବନର ଏକ ଅବିଚ୍ଛେଦ୍ୟ ଅଙ୍ଗ ହୋଇପାରିଛନ୍ତି ମୁଁ ସେମାନଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଦେବାକୁ ଚାହେଁ । ବିଶେଷକରି ଏହି ସୋ’ରେ ମୋର କୋରିଓଗ୍ରାଫର ଏବଂ ପରାମର୍ଶଦାତା – ବର୍ତ୍ତିକା ଦିଦି ଯିଏ ଏହି ଯାତ୍ରା ମାଧ୍ୟମରେ ମୋ ସହିତ ଅଛନ୍ତି ।

ମୁଁ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ବହୁତ ଋଣୀ। ଭାରତର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ନୃତ୍ୟଶିଳ୍ପୀଙ୍କର ଏକ ଅଂଶ ହେବା ଏକ ଉତ୍ତମ ଶିକ୍ଷା ଅଟେ ଏବଂ ମୁଁ ସେହିଭଳି ବ୍ୟକ୍ତିବିଶେଷଙ୍କୁ ପାଇଛି, ଯେଉଁମାନେ ମୋ ପରି ନୃତ୍ୟ ପ୍ରତି ଆଗ୍ରହୀ । ଭବିଷ୍ୟତ କ’ଣ ହେବ ମୁଁ ଜାଣେ ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ନୃତ୍ୟ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଏହାର ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଂଶ ହେବ । ମୁଁ ସମସ୍ତ ବିଚାରପତି ମଲାଇକା ମା ’, ଟେରେନ୍ସ ସାର୍ ଏବଂ ଗୀତା ମା’ଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଉଛି, ଯେଉଁମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଦୟାଳୁ ଶବ୍ଦ ଏବଂ ନିରନ୍ତର ପ୍ରେରଣା ସହିତ ସୋ’ରେ ଆମ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଶକ୍ତି ସ୍ତମ୍ଭ ହୋଇସାରିଛନ୍ତି ।”

ଗୌରବ ସରବନଙ୍କୁ ପ୍ରଥମ ରନର୍ସ ଅପ୍ ଭାବରେ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଥିଲା । ଓଡ଼ିଶାର ରାଉରକେଲାର ରୋଜା ରଣା ଦ୍ବିତୀୟ ରନର୍ସ ଅପ୍ ଭାବରେ ଘୋଷିତ ହୋଇଥିଲେ । ଅପରପକ୍ଷରେ ରକ୍ତିମ୍ ଠାକୁରିଆ ତୃତୀୟ ରନର୍ସ ଅପ୍ ହୋଇଥିଲେ। ଶ୍ରେଷ୍ଠ ପାଞ୍ଚ ପ୍ରତିଯୋଗୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଜାମ୍ରୋଦ ପଞ୍ଚମ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିଥିଲେ ।