କରୋନା ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ମହାଭାରତର ଉଦାହରଣ ଦେଲେ ମୋଦି । କହିଲେ, ମହାଭାରତ ଯୁଦ୍ଧ ଜିତିବା ପାଇଁ ଲାଗିଥିଲା ୧୮ଦିନ ଆଉ କରୋନା ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଚାଲିବ ୨୧ ଦିନର ଲଢେଇ ।

2,240

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ଭାରତ କରୁଛି କରୋନା ମୁକାବିଲା ଆଉ ଏହି ‘ବିଶ୍ୱ ମହାମାରୀ’କୁ କିଭଳି ସଫଳତାର ମୁକାବିଲା କରି ବିଦା କରିବା ସେନେଇ ମହାଭାରତର ଉଦାହରଣ ଦେଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି । କହିଲେ, ମହାଭାରତ ଯୁଦ୍ଧ ୧୮ ଦିନରେ ଶେଷ ହୋଇଥିଲା । ହେଲେ କରୋନାକୁ ୨୧ ଦିନରେ ଜିତିବାକୁ ହେବ ।

ଦେଶରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣର ଉଦବେଗ ଭିତରେ ଆଜି ନିଜ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳିର ଲୋକଙ୍କୁ ଏହା କହିଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ । ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସରେ ଲୋକଙ୍କ ପ୍ରଶନର ଉତର ଦେଇ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଥିଲେ, କରୋନା ନା ଆମ ସଂସ୍କୃତିକୁ ବିନାଶ କରିପାରିବ ନା ସଂସ୍କାରକୁ ନଷ୍ଟ କରିପାରିବ । କରୋନା ସହ ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଅନ୍ୟ ଏକ ତରିକା ରହିଛି, ତାହା ହେଉଛି କରୁଣା । କରୁଣା ଜରିଆରେ ଆମେ ଦେଶର ଗରିବ ଲୋକଙ୍କ କଲ୍ୟାଣ କରିପାରିବା । ସାରା ଦେଶରେ ୨୧ଦିନର ତାଲାବନ୍ଦ ଘୋଷଣା କରିବା ପରେ ପ୍ରଥମ ଥର ଆଜି ବାରଣାସୀର ଜନତାଙ୍କ ସହ ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସରେ କଥା ହୋଇଛନ୍ତି ମୋଦି ।

ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଜାତୀୟ ତଥା ରାଜ୍ୟର ୩୧୪ ବ୍ଲକରେ ଘଟୁଥିବା ପ୍ରତିଟି ଘଟଣା ଉପରେ ସମ୍ବାଦ ଓ କନକ ନ୍ୟୁଜ ଆପଣଙ୍କୁ ଦେଉଛି ୨୪ ଘଂଟିଆ ଅପଡେଟ | କରୋନାର ସଂକଟ ସମୟରେ ଆମେ ଲୋଡୁଛୁ ଆପଣଙ୍କ ସହଯୋଗ । ‘ସମ୍ବାଦ’ ଗ୍ରୁପର ଡିଜିଟାଲ ମିଡିଆକୁ ଆର୍ଥିକ ସମର୍ଥନ ଜଣାଇ ଆଂଚଳିକ ସାମ୍ବାଦିକତାକୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ କରନ୍ତୁ |

Comments are closed.