୭୫ ଜଣ କିଶୋରଙ୍କ ସହ କୁକର୍ମ କଲେ ସେନା ଅଧିକାରୀ ! ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଏଡସ୍ ହେବାର ଆଶଙ୍କା ।

359

ଘଟଣାଟି ହେଉଛି ଥାଇଲ୍ୟାଣ୍ଡର । ଯେଉଁଠାରେ ସେନାର ଜଣେ ମେଜର୍ ୭୫ ଜଣ କିଶୋରଙ୍କ ସହ କୁକର୍ମ କରିଥିବା ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ତେବେ ସବୁଠାରୁ ବଡ ଏବଂ ହାନିକାରକ କଥା ହେଉଛି ଉକ୍ତ ମେଜର ଏଡସ୍ ଭଳି ମାରାତ୍ମକ ରୋଗରେ ପୀଡିତ ଅଛନ୍ତି । ଯେହେତୁ ଅଭିଯୋଗ ଏଡସ୍ ରୋଗୀ ତେଣୁ କୁକର୍ମ କରିଥିବା ୭୫ ଜଣ କିଶୋର ମଧ୍ୟ ଏହି ରୋଗରେ ପୀଡିତ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି । ଖବର ଅନୁସାର,ଅଭିଯୁକ୍ତ ମେଜର୍ ଏକ ସମଲିଙ୍ଗୀ ଡେଟିଙ୍ଗ୍ ସାଇଟରୁ ନିଜର ଏକ ଫେକ୍ ଆକାଉଣ୍ଟ୍ ପ୍ରସ୍ତୁ୍ତ କରି ଅନ୍ୟ ୟୁଜର୍ସଙ୍କ ସହ ମିଶିଲେ । ପ୍ରଥମେ ବନ୍ଧୁତା ସ୍ଥାପନ କରି ଅନ୍ତରଙ୍ଗ ଫଟୋ ପ୍ରଦାନ କଲେ । ଏହାପରେ ଜଣ ଜଣ କରି ୭୫ ଜଣଙ୍କୁ ଘରକୁ ଡାକି ତାଙ୍କ ସହ କୁକର୍ମ କରିଥିଲେ । ପୀଡିତ କିଶୋରଙ୍କ ବୟସ ୧୩ ରୁ ୧୮ ବର୍ଷ ବୋଲି ଜଣାପଡଇଛି । ଗତ ୪ ବର୍ଷ ହେଲା ଅଭିଯୁକ୍ତ ଏଭଳି କାଣ୍ଡ ଭିଆଇ ଆସୁଛି ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ସେନାରୁ ଅଭିଯୁକ୍ତ ମେଜରକୁ ବରଖାସ୍ତ କରାଯାଇଛି ଏବଂ ପୀଡିତଙ୍କୁ କାଉନସିଲିଂ କରିବା ସହ ଉପଯୁକ୍ତି ଚିକିତ୍ସା ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଉଛି । ଥାଇଲ୍ୟାଣ୍ଡରେ ବାଳ ଯୌନଶୋଷଣ ପାଇଁ ୨୦ ବର୍ଷର କାରାଦଣ୍ଡ ଭୋଗିବାକୁ ପଡିଥାଏ ।

ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଜାତୀୟ ତଥା ରାଜ୍ୟର ୩୧୪ ବ୍ଲକରେ ଘଟୁଥିବା ପ୍ରତିଟି ଘଟଣା ଉପରେ ସମ୍ବାଦ ଓ କନକ ନ୍ୟୁଜ ଆପଣଙ୍କୁ ଦେଉଛି ୨୪ ଘଂଟିଆ ଅପଡେଟ | କରୋନାର ସଂକଟ ସମୟରେ ଆମେ ଲୋଡୁଛୁ ଆପଣଙ୍କ ସହଯୋଗ । ‘ସମ୍ବାଦ’ ଗ୍ରୁପର ଡିଜିଟାଲ ମିଡିଆକୁ ଆର୍ଥିକ ସମର୍ଥନ ଜଣାଇ ଆଂଚଳିକ ସାମ୍ବାଦିକତାକୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ କରନ୍ତୁ |

Comments are closed.