ହାଡ଼ଭଙ୍ଗା ଜାଡ଼ରେ ଥରୁଛି କନ୍ଧମାଳ: ପୂର୍ବ ବର୍ଷର ଶୀତ ରେକର୍ଡ଼ ଭାଙ୍ଗିଲା ଓଡ଼ିଶାର କାଶ୍ମୀର ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି

176

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ହାଡ଼ଭଙ୍ଗା ଜାଡ଼ରେ ଥରୁଛି କନ୍ଧମାଳ । ରେକର୍ଡ଼ ଭାଙ୍ଗିଛି ପୂର୍ବ ବର୍ଷ ଅପେକ୍ଷା ଓଡ଼ିଶାର କାଶ୍ମୀର ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି । ଡ଼ିସେମ୍ବର ମାସର ତୃତୀୟ ସପ୍ତାହରୁ ଥଣ୍ଡା ବଢ଼ିବା ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ଜାଡ଼ ହେବା ସହ ଜିଲ୍ଲାର ସଦର ମହକୁମା ସମେତ ବାଲିଗୁଡ଼ା, ଜି ଉଦୟଗିରି, ରାଇକିଆ, କ ନୂଆ ଗାଁ, ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି, ବେଲଘର, ସିମନ ବଡି ଅଂଚଳରେ କାକରପାତ ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ରାଜ୍ୟରେ କନ୍ଧମାଳକୁ ୟେଲୋ ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ ଜାରି ହୋଇଛି ।

କନ୍ଧମାଳରେ ଶୀତର ଲହରୀ ଲାଗି ରହୁଛି। ଶୀତର ପ୍ରକୋପ ଏତେ ମାତ୍ରା ପଡୁଛି ଯେ ଦିନରେ ଘରେ ରହି ହେଉ ନାହିଁ କି ରାତିରେ ବାହାରେ ବୁଲି ହେଉ ନାହିଁ। ଘରେ ବି ଶୀତବସ୍ତ୍ର ପିନ୍ଧିବା ସହ ପିଇବା ହେଉ କି ସ୍ନାନ ପାଇଁ ପାଣି ଗରମ କରିବାକୁ ପଡୁଛି। ସଂଧ୍ୟା ହେଲେ ଶୀତ ମାଡି ଆସୁଛି। ବାହାରରେ ବୁଲିବା ମୁସ୍କିଲ ହୋଇ ପଡୁଛି। ଯଦି ବା କେହି ପଦାକୁ ବାହାରୁଛି ପାଦରୁ ମୁଣ୍ଡ ଯାଏ ଶୀତରୁ ତ୍ରାହି ପାଇଁ ଶୀତ ବସ୍ତ୍ର ପରିଧାନ କରିବାକୁ ପଡୁଛି।

ଲଗାତାର ୩ ଦିନ ହେଲା ଫୁଲବାଣୀର ତାପମାତ୍ରା ୪ ଡିଗ୍ରି ରହୁଛି। ଦାରିଙ୍ଗବାଡିରେ ବି ପାରଦ ଖସୁଛି। ଆଜି ଦାରିଙ୍ଗବାଡିର ତାପମାତ୍ରା ୫କୁ ଖସିଛି। ଓଡିଶାର କାଶ୍ମୀର କୁହାଯାଉଥିବା ଦାରିଙ୍ଗବାଡିରେ ଦୁଇ ଦିନ ହେଲା ତୁଷାରପାତ ପଡିଥିବା ବେଳେ ଆଜି ଫୁଲବାଣୀରେ ଏହା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡ,ଏଫସିଆଇ ଛକ ଓ କଲେଜ ଛକରେ ଘାସ ଉପରେ ତୁଷାରପାତ ପଡିଥିଲା। ଆଉ ବାହାରେ ରହୁଥିବା ବହୁ ଲୋକଙ୍କ କାର ଓ ବାଇକ ଉପରେ ତୁଷାରପାତ ପଡିଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ତୁଷାରପାତ ଦେଖିବାକୁ ଭିଡ ଜମି ଥିଲା। କନ୍ଧମାଳ ଥରୁଥିବା ବେଳେ ଶୀତରୁ ମଜା ନେବା ପାଇଁ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ସୁଅ ଛୁଟିବାରେ ଲାଗିଛି।

Comments are closed.