ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ସିରିଜ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଘୋଷଣା । ଟିମକୁ ଫେରିଲେ ବିସ୍ଫୋରକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଓ ଧୱନ, ୧୫ ଜଣିଆ ଦଳରେ ହିଟମ୍ୟାନ ରୋହିତଙ୍କୁ ମିଳିଲାନି ସ୍ଥାନ ।

4,125

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ଆଗାମୀ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷ ୩ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଦିନିକିଆ ସିରିଜ ପାଇଁ ଘୋଷଣା ହୋଇଛି ଭାରତୀୟ ଦଳ । ଦୀର୍ଘଦିନ ପରେ ଭାରତୀୟ ଟିମକୁ ଫେରିଛନ୍ତି ଅଲରାଉଣ୍ଡର ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା । ସେହିଭଳି ଗବର ତଥା ଶିଖର ଧୱନ ଓ ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାରଙ୍କୁ ପୁଣିଥରେ ୧୫ ଜଣିଆ ଦଳରେ ସାମିଲ କରାଯାଇଛି । କୋହଲିଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଭାରତ ମୈଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇବ । ତେବେ ୧୫ ଜଣିଆ ଟିମରେ ରୋହିତଙ୍କୁ ସାମିଲ କରାଯାଇନାହିଁ । ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ଶେଷ ଟି-୨୦ ମ୍ୟାଚରେ ଆହତ ହେବା ପରେ ଟେଷ୍ଟ ଓ ଦିନିକିଆ ସିରିଜରୁ ବାଦ୍ ପଡିଥିଲେ ରୋହିତ । ତେବେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଫିଟ୍ ହୋଇନଥିବାରୁ ରୋହିତଙ୍କୁ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ସିରିଜରୁ ବାଦ୍ ଦିଆଯାଇଛି ।

ସେହିଭଳି ଆହତ ସମସ୍ୟା ଦେଇ ଦୀର୍ଘଦିନ ଭାରତୀୟ ଟିମରୁ ବାଦ୍ ପଡିଥିବା ହାର୍ଦ୍ଦିକ ଦଳକୁ କମବ୍ୟାକ କରିଛନ୍ତି । ତେବେ ଘରୋଇ ଡି ୱାଇ ପାଟିଲ ଟି-୨୦ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ଲଗାତାର ୨ ବିସ୍ଫୋରକ ଶତକ ହାର୍ଦ୍ଦିକଙ୍କୁ ଭାରତୀୟ ଦଳକୁ ଫେରିବାକୁ ସୁଯୋଗ ଦେଇଛି । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ସିରିଜରେ ଆହତ ହୋଇ ଦଳରୁ ବାଦ୍ ପଡିଥିବା ଶିଖର ଦୁଇ ମାସ ପରେ ପୁଣିଥରେ ଭାରତୀୟ ଦଳରେ ଏଣ୍ଟ୍ରି ମାରିଛନ୍ତି । ଅନ୍ୟପଟେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ସିରିଜରେ ଦଳରେ ଥିବା ଶିବମ ଦୁବେ, ଶାର୍ଦ୍ଦୁଳ ଠାକୁର, ମହମ୍ମଦ ସାମି ଓ ମୟଙ୍କ ଅଗ୍ରୱାଲଙ୍କୁ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷ ସିରିଜରୁ ବାଦ୍ ଦିଆଯାଇଛି । ତେବେ ଶୁଭମାନ ଗିଲ ଓ ନବଦୀପ ସାଇନି ଦଳରେ ନିଜ ସ୍ଥାନ ସୁରକ୍ଷିତ ରଖିପାରିଛନ୍ତି । ଆସନ୍ତା ୧୨ ମାର୍ଚ୍ଚରୁ ଦିକ୍ଷଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷ ଦିନିକିଆ ସିରିଜ ପାଇଁ ମୈଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇବ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ।

Comments are closed.