ଗରିବ ହେଲେ ମଲ : ଆସିଲାନି ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ, ଟ୍ରଲିରେ ବୁହା ହୋଇଗଲେ ରୋଗୀ

16

ବ୍ରହ୍ମପୁର ବ୍ୟୁରୋ, କନକ ନ୍ୟୁଜ୍ : ଗଞ୍ଜାମ ପୋଲସରାରେ ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଦୃଶ୍ୟ । ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ନଆସିବାରୁ ଟ୍ରଲିରେ ବୁହାହୋଇ ଗଲେ ରୋଗୀ । ପୋଲସରା ବ୍ଲକ କଳମ୍ବର ଜଣେ ୯୨ ବର୍ଷୀୟ ବୃଦ୍ଧ ବୁଦ୍ଧିଆ ସେଠୀଙ୍କୁ ଟ୍ରଲିରେ ବୋହି ହସ୍ପିଟାଲ ନେଲେ ପୁଅ । ବାର୍ଦ୍ଧକ୍ୟ ଜନିତ ଅସୁସ୍ଥତା କାରଣରୁ ବୁଦ୍ଧିଆଙ୍କୁ ହସ୍ପିଟାଲ ନେବା ପାଇଁ ପ୍ରଥମେ ୧୦୮ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସକୁ ଫୋନ କରିଥିଲେ ପରିବାର ଲୋକ । ହେଲେ କଳମ୍ବରେ ପହଂଚିନଥିଲା ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ । ଆଉ ଅର୍ଥାଭାବରୁ ଗାଡି ଭଡା କରିନପାରି ଶେଷରେ ନିଜେ ଚଳାଉଥିବା ଟ୍ରଲିରେ ୮ କିଲୋମିଟର ବସାଇ ହସ୍ପିଟାଲ ଆଣିଥିଲେ ତାଙ୍କ ପୁଅ । ବିଡମ୍ବନା ପୋଲସରା ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ର ଆଉଟ ଡୋରରେ ଡାକ୍ତର ନଥିବାରୁ ବାପାଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା କରିନପାରି ପୁଣି ଘରକୁ ଫେରାଇ ନେଇଥିଲେ ପୁଅ । ଏଭଳି ଅଭାବନୀୟ ଦୃଶ୍ୟ ପରେ ସରକାରୀ ଯୋଜନାକୁ ନେଇ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ ।

ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଜାତୀୟ ତଥା ରାଜ୍ୟର ୩୧୪ ବ୍ଲକରେ ଘଟୁଥିବା ପ୍ରତିଟି ଘଟଣା ଉପରେ ସମ୍ବାଦ ଓ କନକ ନ୍ୟୁଜ ଆପଣଙ୍କୁ ଦେଉଛି ୨୪ ଘଂଟିଆ ଅପଡେଟ | କରୋନାର ସଂକଟ ସମୟରେ ଆମେ ଲୋଡୁଛୁ ଆପଣଙ୍କ ସହଯୋଗ । ‘ସମ୍ବାଦ’ ଗ୍ରୁପର ଡିଜିଟାଲ ମିଡିଆକୁ ଆର୍ଥିକ ସମର୍ଥନ ଜଣାଇ ଆଂଚଳିକ ସାମ୍ବାଦିକତାକୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ କରନ୍ତୁ |

Comments are closed.