କାଲିଠୁ ଉଡିବ ବିମାନ । ଆସନ୍ତାକାଲି ଠାରୁ ଦେଶରେ ବିମାନ ଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ । ଜାଣନ୍ତୁ ଯାତ୍ରା ପୂର୍ବରୁ ବିମାନବନ୍ଦରରେ କେଉଁ କେଉଁ ଦିଗ ଉପରେ ଦିଆଗଲାଣି ଅଧିକ ଗୁରୁତ୍ୱ ।

302

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ଆସନ୍ତାକାଲି ଦେଶର ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ବିମାନ ଚଳାଚଳ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ପ୍ରାୟ ଦୁଇମାସ ପରେ ଘରୋଇ ବିମାନ ଉଡ଼ାଣ ପାଇଁ ବିମାନବନ୍ଦରରେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚାଲିଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ବିମାନବନ୍ଦରରେ ନୂତନ ନିୟମ ଏବଂ ନିୟମ ସହିତ ସବୁକିଛି ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇଛି । ଲୋକଙ୍କୁ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣରୁ ରକ୍ଷା କରିବା ପାଇଁ ବିମାନବନ୍ଦରରେ ଦୁଇ ମିଟର ଦୂରତା ଏବଂ ଏକ ସ୍ପର୍ଶହୀନ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଅନୁସରଣ କରାଯାଇଛି ।

କର୍ଣ୍ଣାଟକର ବେଙ୍ଗାଲୁରୁର କେମ୍ପେଗୋଡା ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବିମାନବନ୍ଦରର ଅଧିକାରୀମାନେ ଶାରୀରିକ ଦୂରତା ବଜାୟ ରଖିବା ପାଇଁ ପଦକ୍ଷେପ ନେଉଛନ୍ତି। ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଅଲଗା କାଉଣ୍ଟର ସହ ପ୍ରତି ସିଟ ମଧ୍ୟରେ ଦୂରତା ରଖାଯାଇଛି । ସୋମବାର ଠାରୁ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁର ବିମାନବନ୍ଦରରୁ ୨୧୫ ବିମାନ ଚଳାଚଳ କରିବ ।

ସେହିପରି ଦିଲ୍ଲୀର ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବିମାନବନ୍ଦରରେ ସୁସ୍ଥ ଏବଂ ନିରାପଦ ବିମାନ ଯାତ୍ରାକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରିବା ପାଇଁ ସ୍ୱୟଂଚାଳିତ ହ୍ୟାଣ୍ଡ ସାନିଟାଇଜର ମେସିନ୍, ଫ୍ଲୋର୍ ମାର୍କର ସମେତ ବିମାନ ବନ୍ଦରରେ ଚେକ୍ ଇନ୍ ଭଳି ସ୍ଥାନଗୁଡିକରେ ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଅନେକ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଛି। ସୋମବାର ଠାରୁ ଦିଲ୍ଲୀ ବିମାନବନ୍ଦର ପ୍ରାୟ ୩୮୦ ବିମାନ ଚଳାଚଳ କରିବ। ପ୍ରାୟ ୧୯୦ ବିମାନ ଦିଲ୍ଲୀ ବିମାନବନ୍ଦରରୁ ପ୍ରସ୍ଥାନ କରିବ ଏବଂ ପ୍ରାୟ ୧୯୦ ବିମାନ ଏଠାରେ ଅବତରଣ କରିବ ।

Comments are closed.